Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hamarosan itt a vizsgaidőszak, járok terápiára, viszont néha 1 vagy több napig dolgozom fel az ott elmondottakat. Jelenleg van is egy dolog, ami a közeledő időpont és az ezzel járó stressz miatt egyre jobban a felszínre tör, és eléggé bezavar a tanulásba, ezért jó lenne, ha ki tudnám magamból beszélni. DE attól is félek, hogy mivel ez egy számomra nagyon érzékeny téma, az ülésen fel fogok nagyon kavarodni, és jelenleg nem engedhetem meg magamnak, hogy leblokkoljak meg erre menjen rá az energiám, mivel muszáj levizsgáznom mindenből. Ráadásul mást sem csinálok most, csak tanulok, mert már szorít az idő.

Mit kellene tennem? Lehet hogy jobb lenne, ha kibeszélném magamból azt az adott dolgot, és kevesebbet kattognék rajta, ami segítené a tanulást, de lehet hogy épphogy rontanék a helyzeten, mert csak jobban belegabalyodnék (volt már, hogy a terápián szóba jöttek olyan témák, amiket 2-3 hétig beszéltünk át, hogy rendeződjenek bennem a dolgok, és másra alig tudtam koncentrálni), ami ugye most azért nem lenne előnyös, mert a tanulásra kell koncentrálnom.

Melyik lenne a jobb opció?


2023. ápr. 3. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha jót tesz neked, akkor beszéld ki magadból.
2023. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De pont ez a dilemmám, hpgy nem tudom, hogy jót fog-e tenni.
2023. ápr. 3. 06:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, két választásod van. Vagy pattintod a témát, és hagyod, vagy pedig foglalkozol vele, és kibeszéled magadból.

Ha úgy érzed, belegabalyodnál, akkor inkább egy időre felejtsd el.

Legalább addig, amíg a vizsgák tartanak.

2023. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy rontanál. Ha nem beszéled ki, pont az nehezíti meg az életedet, mert belülről feszít. Nem tudod félretenni. Amúgy nincs hamarosan itt a vizsgaidőszak, mert minimum egy hónap!
2023. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3,4 ezek elég ellentétes válaszok, és tényleg nem tudom már, hogy mi lenne a legjobb.

Hát igen, tényleg van még kb egy hónap, az anyagmennyiség viszont óriási sajnos (napi tömény 50-100 oldal), és ha nem tudok minden apró részletet, akkor nagy a bukási esély, amit nem engedhetek meg magamnak (nem csúszhatok, mert akkor átkerülök fizetősre). Hamarabb hajlok inkább afelé, hogy félreteszek mindent és csak tanulok, de az sem túl jó, ha közben meg a hajamat tépem a stressztől.

2023. ápr. 3. 07:13
 6/8 NTBS ***** válasza:

Szerintem add ki magadból.

Utólag mindig azt bánjuk, amit nem tettünk meg.

2023. ápr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az segít, én meghallgatlak és beszélhetünk.
2023. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Írj privibe
2023. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!