Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a szülés utáni-utàni...

Ez a szülés utáni-utàni depressziò? Ti mit tennétek a helyemben a mentàlis egészségetekért?

Figyelt kérdés

Két gyönyörű gyermekem van, 2,5 éves és féléves. Imádom őket, ők a legnagyobb ajándék az élettől. De! A férjem a lányom születésekor kezdett az új munkahelyén és már az első naptól kezdve el van havazva. Reggel 7-kor elmegy és este 6 előtt nem ér haza. Aztán vacsora, fürdetés, altatás, majd visszaül a laptop elé dolgozni. Hétvégén pedig nagyon fáradt, így általában nem csinál(unk) semmit…Mivel távol élünk a családtól, rajta kívül senkire nem számíthatok. Minden nap ugyanaz, a négy fal közé vagyok "zárva" a gyerekekkel. Itt a szép idő, de a játszótérnél messzebb nem tudok elmenni a két gyerekkel. Imádnak strandolni, de egyedül nem merek velük elindulni. A kicsi nem fogad el tápszert, csak cicizni akar. Mivel esténként fél óránként-óránként felébred, és csak cicivel tud visszaaludni, még este sem tudok elmenni sétálni, egy kicsit egyedül lenni, élvezni a csendet. Nagyon fáradt a lelkem, már szinte élni sincs kedvem, úgy érzem teljesen kiégtem. Semminek nem tudok örülni, már a férjemmel sincs kedvem beszélgetni, mert úgy érzem, nem érdekli.

Tudom, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a problémákkal, ezért kérlek, aki járt hasonló cipőben, vagy van jó tanácsa, írja meg, hogy élte túl "józan ésszel" ezt az időszakot!?



2022. jún. 16. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ezt az időszakot egyszerűen csak túl kell élni. Egy másik anyuka a környéken nagyon jó lenne, akivel lehet beszélgetni, barátkozni, athivni egy kávéra.
2022. jún. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem a férjeddel is beszélj erről.
2022. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Oszd meg a férjeddel, hogy ez így neked nagyon rossz. Hetente legalább 1x szükséged lenne egy fél nspos kimozdulásra gyerekek nélkül.


Szülés milyen volt? Nehéz? Megviselt?

2022. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A férjed nem véletlenül dolgozik látástól vakulásig, csak megsúgom.


Az új munkahely a napi 9 óra távollétre valóban indok, ám arra, hogy inkább még este is a melót nyomja ahelyett, hogy veled foglalkozna eléggé intő jel, ahogyan az is, hogy nem érdekli a bajod.

2022. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon nehéz volt nekem is, idővel jobb lett, most kezdődik elölről a picivel. Sokat segítettek a barátnőim, de amikor nagyon rossz volt akkor kerestem egy pszichológust, az sem volt rossz. Nyugodtan írj privát üzenetet, ha úgy érzed segít! Nekem sem árt a plusz társaság!
2022. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!