Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagy?

Alkoholista vagy?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarország élen jár az alkoholfogyasztásban, ezért (is) érdekel a kérdés. Meg az is, hogy ki az aki tisztában van a betegségével, és ki az, aki tagadásban él.



2023. ápr. 3. 17:08
A kérdező szavazást indított:
egyáltalán nem iszom alkoholt (nő)
egyáltalán nem iszom alkoholt (férfi)
ritkán iszom, nem tartom magam alkoholistának (nő)
ritkán iszom, nem tartom magam alkoholistának (férfi)
heti szinten iszom, nem tartom magam alkoholistának (nő)
heti szinten iszom, nem tartom magam alkoholistának (férfi)
napi szinten iszom, nem tartom magam alkoholistának (nő)
napi szinten iszom, nem tartom magam alkoholistának (férfi)
alkoholista vagyok (nő)
alkoholista vagyok (férfi)
59 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Definialjuk az alkoholista fogalmat. Ha napi 1 sort (es kb. soha semmi mast vagy tobbet) megiszok, de ha nincs akkor sincs semmi es nem megyek le este 10-kor a benzinkutra, ejjelnappaliba venni, akkor mar annak szamitok?
2023. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
1es van "napi szinten iszom" opció. Szóval a napi 1 sör elég könnyen elhelyezhető az opciók között.
2023. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Szinte párnaponta, és igen, az vagyok, mert amikor kell, akkor nagyon nem szívesen halogatom.
2023. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Én egy kicsit az vagyok, napi kb 8 liter sört iszok.
2023. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

"Meg az is, hogy ki az aki tisztában van a betegségével, és ki az, aki tagadásban él."


Ez nem betegség, hanem életforma ;) Imádom az alkoholt meg a drogot mert ettől jön meg az ichlet mert Producerként és DJ-ként dolgozom

2023. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

De, az alkoholizmus betegség, amibe fogyasztással és elvonással is bele lehet halni. Az ember el akar valamit nyomni vele ahelyett, hogy pszichiáterhez fordulna.

Tipikusan a drogosok és az alkoholisták (akik amúgy is elsöprő többségben szenvednek valamilyen mentális betegségben) gyógyszerellenesek. Sajnos ez ilyen. Aki okos, az kér professzionális segítséget. A pszichiátria megoldás, a drog nem.

Még mielőtt valaki drogozná a gyógyszert (ezekre nem lehet pszichésen ráfüggeni. Ezek után nem sóvárog az ember)

2023. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért az közel sem igaz, hogy a gyógyszer nem drog és nem lehet ráfüggeni. Angolul drug (drog) a gyógyszer és de még mennyi okoz függőséget közülük! Fájdalomcsillapítók, nyugtatók, ez tökre köztudott.
2023. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Az hogy itt indítasz egy szavazást, nem lesz releváns. Pont az a réteg aki alkoholista, nem a gyk tábort erősíti, hanem a kocsmában ül éppen...
2023. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8, a célcsoport a GYK felhasználói, nem pedig az alkoholisták keresése a cél, így teljesen releváns a kérdés.

Ráadásul nem kevés bevallottan alkoholistával és szintén nem kevés nem bevallottan, de napi töb bliter alkoholt megivóval lehet itt találkozni. Az alkoholisták egy jelentős érsze nem a kocsmában alkoholizál, hisz az bőven drágább, mint otthon.

Ráadásul ha megnézed a szavazást... hát szavaztak épp elegen arra, hogy alkoholisták.

2023. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt, szavazott.

1-es, Az alkoholizmus megállapításakor a rendszerességet (napi szintű ivást) veszik alapul, az elfogyasztott mennyiség (1 sör vs. 10 sör) a betegség súlyosságát jelöli - vagyis ez utóbbi a másodlagos szempont. Ez nem azt jelenti, hogy alkoholista vagy, vagy annak tartanálak, ezt neked kell megítélni. Pont erre irányul a kérdés is: ki tartja / nem tartja magát alkoholistának annak tényében, hogy napi/heti szinten iszik?

8-as, a gyakori felhasználói között ugyanúgy lehetnek alkoholisták, mint a hétköznapok bármely más területein is, nem csak a kocsmákban találod meg őket.

A linkelt eredmény önmagáért beszél, ez tény, alkoholista nemzet vagyunk. Én viszont azt akartam tudni, hogy ki az aki be is vallja magának.

Egyébként a szavazás is nagyjából azt mutatja, amit a globális felmérés, hogy a felnőtt lakosság 20%-a alkoholista.

2023. ápr. 13. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!