Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért leszek ilyen könnyen...

Miért leszek ilyen könnyen szerelmes?

Figyelt kérdés

28n vagyok, 2 éve ért véget egy 10 éves kapcsolatom. Az elmúlt fél évben kezdtem el újra randizgatni, illetve elengedni az exemet teljesen érzelmileg.

Viszonylag kevés olyan ember van, főleg férfiban, akit emberileg is kedvelek, szeretek. Viszont észrevettem, hogy nagyon könnyen belezúgok emberekbe, akár úgy is hogy alig ismerem.

Pl. legutóbb egy 44 éves elvált fickó jött be, aki az edzőm, hetekig szenvedtem miatta, meg akartam halni, hogy nem lehetünk együtt, pedig felületesen ismerem.

Aztán megismertem egy 21 éves egyetemista srácot, akivel 3 nap intenzív beszélgetés és egy smárolós randi után azt érzem, hogy úristen teljesen beleestem.

Érzem, hogy a kis lelki világomat nagyon megnehezítik ezek az érzelmi változások, hozzáteszem szerintem kötődési problémáim vannak, az exemet is nagyon nehezen tudtam elengedni, magam alá kerültem.

Egyébként 14.-én megyek pszichológushoz, addig ha lenne valami jó tanácsotok, szívesen veszem.


2023. ápr. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Pszichológushoz menni nagyon jó ötlet. A túl korai szerelembe esés oka a személyiségedben keresendő. Sajnos velem ugyanez a helyzet.
2023. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert nagyon vágysz valamire, amit belevetítesz random emberekbe. Ez nem szerelem, hanem csak ábrándozás, a vágyaid kivetítése. Pszichológust én is jó ötletnek tartom, hogy jobban megismerd önmagad.
2023. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden csak nem szerelem amit érzel... simán csak kívánod az illetőt szexuálisan...
2023. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
most ez így lehet furán fog hangzani, de szerintem te nem a konkrét illetőbe, hanem a szerelembe vagy szerelmes.
2023. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Eddig én mindig meg tudtam különböztetni a szerelmet a szexuális vonzódástól.
2023. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tudat alatt gyorsan bele akarsz ugrani egy új kapcsolatba, mert az előzőek hosszúak voltak, és nem szoktál egyedül lenni.
2023. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Szia! Én is hamar szerelmes leszek, de hamar ki is àbràndulok - az a szerencse! Nem érint meg, nem lelkizek, hamar tùl teszem magamat rajta.
2023. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Társfüggőség, szerelemfüggőség... erre keress rá, vsz. lesznek felismeréseid. A többit elmondja a pszichológus. Jól teszed, hogy mész hozzá, mert ez nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik.
2023. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalam ugyanez van. Nagyon konnyen szerelmes leszek es utana az illetonek szinte a megszallottja. Most pl. egy kollegamba voltam baromi szerelmes, pedig csak beszelgettunk es kedves volt velem. De ennek ellenere en mar nagyon akartam, hogy osszejojjunk. Ugy erzem, nem csak szexualis vonzodas miatt, hanem ugy ereztem, ha ő is akarna, en orokke tudnam szeretni..

Olvastam a szerelemfuggosegrol, elvileg a megszallottsag, az illetorol valo kutakodas, fantazialas ujra es ujra oromet okozo hormonokat szabadit fel, emiatt lesz valaki fuggo.

2023. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!