Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy értelmi fogyatékossággal küzdök?

Figyelt kérdés

A pszicháterek nem állapították meg (lehet csak kímélni akartak ezzel), viszont tudom, hogy vmi nem klappol velem. Nagyon nehezen tanulok új dolgokat és kedvem sincs hozzájuk, a nehézkes felfogóképességemből adódóan. Ez pedig sok szorongással társul, például egy munkahelyen (már ahol tudok dolgozni).


Az iskolában is kész csoda, hogy egyszer sem buktam meg, de visszanézve a jegyeimet, már akkor ki lehett volna deríteni, hogy nem vagyok kész a társadalom elvárásaira és a munka világára sem.


Már mentem több orvoshoz is, eredménytelenül.



2023. ápr. 15. 16:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Ezt egy IQ teszttel elég könnyen ki lehet deríteni.
2023. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen gondod, mert atlatod a problémaid. ertelmi fogyatekosok tipikusan nem látják át.


gyogypedagogust keress hogy milyen tesztet ajanl, felnotteknek a sima iq es eq teszt erre nem elég

2023. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Értelmi fogyatékosságról 70-es IQ alatt beszélünk. Ha a tied 75 vagy 80, akkor érthető, ha nehezen ment az iskola, de nem számítasz fogyatékosnak. Bár szerintem akkor nem fogalmaznál ilyen jól.


De lehet normál IQ mellett részképességzavarod, amit nem fedeztek fel gyerekként. Ezeket felnőttként kideríteni már nehéz, bár nem lehetetlen.

2023. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"Ezt egy IQ teszttel elég könnyen ki lehet deríteni."


Az IQ tetsztem átlagon aluli lett, ez volt a másik dolog, a mindennapi nehézségeim mellett, ami erre a következtetésre jutatott. Bár mondták, hogy fejleszthető, de pl. a jó térlátást igénylő feladatok nem nagyon mennek most sem. Azt sem értem, hogy mit érnék azzal, ha jobb IQ teszteket tudnék írni, hiszen ha megtanulom, hogy hogyan kell bizonyos feladatokat megoldani, akkor elveszik az értelme, mivel nem a saját gondolat menetem alapján oldom meg a tesztet többé.


Az is felmerült, hogy ADHD-m vagy ASD-m van, de azt mondták, hogy ezt nem fontos kivizsgálni és hogy így is teljes életet tudok majd élni. E helyett folyamatosan ott kell hagyjam a normálisabbnak mondható munkahelyeket (konyha, gyár, raktár stb.) mert nem tudom felfogni, hogy mit kell csinálnom, max hosszabb idő elteltével, amit sok helyen a felettesek/munkatársak nem hajlandóak kívárni.

2023. ápr. 15. 21:18
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam enyhe értelmi fogyatékos, szegregált oktatásban vesz részt, így az átlagnál több enyhe fogyatékos embert ismerek, igaz még nem felnőttek (kamaszok). Kötve hiszem, hogy ilyen jól fogalmaznál és ilyen jó helyesírással tudnál írni, ha fogyatékos lennél.
2023. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
doki
2023. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk 90 az IQ-d, az átlag alatti, de egyáltalán nem számítasz fogyatékosnak. Mert csak 70-es IQ alatt számítanál annak.


Teljesen megértem, hogy a lassabb gondolkodás, dolgok lassabb átlátása gondot okoz a munkában. De úgy tudom, hogy ezen nem igazán tud segíteni az orvostudomány jelenleg. Szomorú, hogy nem képesek kicsit több időt adni, hogy betanulj, hiszen utána valószínűleg elkötelezett dolgozó lennél.


Amit tenni tudsz, hogy kihozod magadból a maximumot: dolgozol a szorongásaidon, hogy ne lassítsanak, a testi erődön, állóképességedrn, és eleget alszol.

2023. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Szomorú, hogy nem képesek kicsit több időt adni, hogy betanulj, hiszen utána valószínűleg elkötelezett dolgozó lennél."


Arra rájöttem, hogyha valaki szépen lassan megmutatja, hogy hogy kell vmit csinálni, akkor sokkal jobban megy utána. De sok ember erre nem képes, amit megértek, hiszen a legtöbb embernek nem kell úgy elmagyarázni a dolgokat, mint egy gyereknek.

2023. ápr. 19. 18:27
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Miért keresed a hibát önmagadban? Fogadd el magad úgy ahogy vagy. Nem gondolom az írásod alapján baj lenne veled. De ha mégis, szerencsére két egyforma ember nem létezik. Mindenki egyedi. Te is!
2023. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Miért keresed a hibát önmagadban? Fogadd el magad úgy ahogy vagy. Nem gondolom az írásod alapján baj lenne veled. De ha mégis, szerencsére két egyforma ember nem létezik. Mindenki egyedi. Te is!"


Sajnos ez nehéz feladat számomra. Az, hogy szinte mindenki lenéz a nehézségeim végett, igencsak demoralizáló. Ráadásul a legutóbbi kapcsolatom is úgy ért véget, hogy elvesztettem a párom szerelmét, azzal hogy nem tudtam megfelelni neki. Pedig eleinte az érzések kölcsönösek voltak, mégis elrontottam mindent. Ki tudna egy esetlen emberrel tovább szeretni? Én is otthagytam volna magamat a helyében.

2023. ápr. 20. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!