Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan töltsem fel magam...

Miccamacca kérdése:

Hogyan töltsem fel magam lelkileg?

Figyelt kérdés
Nagyon lehúzták az összes energiámat az utóbbi pár napban, valakinek van valami tippje hogy hogyan töltődjek fel ha a hobbimat most nem tudom csinálni mert egészségügyi problémám van(térdemmel van baj) viszont mindenképpen fel kéne töltődjek és elkéne tereljem a figyelmemet.

2023. ápr. 16. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Mit értesz feltöltődés alatt? Mit kéne feltolteni?


Ha magányos vagy írj rám.

2023. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is, de nem találom mi tölthetne fel...
2023. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre nekem is jól jönne egy tanács. Én még a hobbimat is csinálom, de mégis, semmi nem jó, nem találom a helyem, bármit csinálok, kevés.
2023. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Feltöltődés alatt az érzem hogy lelkileg ne legyek lemerülve, tisztelettel kérnék mindenkit hogy én azért tettem fel ezt a kérdést hátha van valakinek valami ötlete, megoldása. Ha viszont nem tudsz segíteni kérlek ne írd be hogy veled is ez van csak ha még tudsz hozzá mondani valami hasznosat, Sajnálom mind a kettő válaszolót akik szintén így vannak vele, hátha kapunk valami tuti tippet. :)
2023. ápr. 16. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel nem ismerlek és nem is tudom, hogy mi fárasztott le, ezért pontos tanácsot nem tudok adni, de egy kis infót igen, hátha segít vagy legalábbis segít elindulni abba az irányba, hogy merre nézelődj infó iránt.


Először is, 7 fajta pihenés létezik:

1. fizikai: aktív vagy passzív. Aktív lehet pl a mozgás (jóga, sétálás, masszázs) a passzív pedig alvás vagy akár simán fekve semmit tevés


2. mentális: (ennek a hiányának a jelei lehetnek: elfelejted, hogy miért mentél be egy szobába vagy este nem tudsz elaludni mert az agyad folyton dolgozik). Nap közben ha sok kisebb szünetet tartasz az segíthet ebben. Esetleg este ha nem tudsz elaludni, akkor vegyél egy papírt és gyorsan jegyzeteld le a gondolataidat.


3. érzéki: (ha reggel jól érzed magad, de a nap végére ideges leszel) ez egyszerű, szakítsd meg a külső behatásokat. Napközben ezt szem becsukásával teheted meg, otthon pedig elektromos dolgok kihúzásával, fül bedugásával stb. A lényeg, hogy ne érjen behatás vagy csak alacsony szintű és egyszerre egy (pl ne olvass könyvet miközben megy a TV a háttérben és hallod a mosógépet a konyhában).


4. szociális: itt szét kell választani azokat az embereket, akik leszívnak és akik felépítenek. Próbálj időt tölteni azokkal, akik felépítenek és hanyagolni azokat, akik leszívnak. Ha ezt nem teheted meg, akkor egy ideig nyugodtan vonulj el.


5. kreatív: szépítsd a környezeted és menj ki a zöldbe. Park, erdő bármi jó. Menj ki sétálni. A mindennapi életben pedig díszítsd ki a környezted. Rakj ki képeket olyan dolgokról, amik tetszenek neked. Egy festmény, egy szobor stb. Változtasd meg a háttérképedet stb.


6. érzelmi: találj egy olyan helyet, ahol 100%osan kiadhatod magadból az érzelmeidet és a gondolataidat. Ahol nem kell igent mondanod, csak mert az elvárják tőled, amikor legszívesebben a fejéhez vágnád a telefont. Ilyen lehet terápia, vagy olyan baráti kapcsolat, ahol nyitott lehetsz. Esetleg párkapcsolat.


7. spirituális: bármi, ami kényelmes számodra, és nem csak rólad szól. Lehet ez pl önkénteskedés, a helyi könyvtárban egy program, ahol gyerekeknek olvasol fel, meditálás, vallás gyakorlása (ha hívő vagy).


Ezen felül fontos, hogy meglegyenek az alapok: 8 óra alvás, 2 liter víz, és megfelelő étkezés.

2023. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!! Szuper hasznos volt!!!
2023. ápr. 21. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!