Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba még lejjebb húz...

Depresszióba még lejjebb húz a családom?

Figyelt kérdés
Ők nem veszik komolyan azt, hogy vannak mentális betegségek. Sajnos most egy ideig a szüleimnél élek. Van egy egyéves gyermekem. A 2023-as évet mentálisan nagyon megsínylettem. Megcsaltak, elhagytak, folyamatban van a válás. Közeli családtagom haldoklik. Itt a gyerekem, aki miatt kitartok, de sokszor még ez sem húz fel eléggé. Szó szerint rajongtam a férjemért, nem bírom feldolgozni, amit tett velem. Már van időpontom pszichiáterhez, kellett kérnem, mert szerintem eléggé belesodrodtam a depresszióba. Viszont mióta itt élünk, csak lejjebb és lejjebb zuhanok. Nem is akarnak hallani róla, hogy beteg vagyok, szerintük mikor megszületett a gyermekem én megszüntem létezni, nem fontosak az érzéseim. Teszem hozzá mindent megteszek a lányomért így is, ezzel nincs baj, szimplán csak sokszor letört vagyok, hiszen semmi energiám nincsen. Egyik nap annyit mondtam, hogy milyen bágyadt vagyok ma, már lehurrogtak, hogy nem lehet, szedjem már össze magam, amúgy is, mitől lennék fáradt, ha itthon vagyok egész nap? Nem is a gyerekkel nehéz, hiszen áldott jó kislány, a mentális dolgok miatt fáradok el. Folyton agyalok. Volt valaki, aki ilyennel küzdött és a környezete is lehúzta? Mégnagyobb nullának érzem magam, bűntudatot keltenek bennem.
2023. ápr. 17. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor a környezet is gerjeszti az egész folyamatot (valahol meg kell törni ezt az egész folyamatot). Ahogy írod a túlzott ezen való gondolkodás is csak ront a helyzeten.

Szánj időt magadra, és relaxálj néha (legyél egy ideig minden nap a természetben) Gyakorolj pl meditációt reggelente a túlzott gondolkodás ellen.

2023. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!