Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismeri ezt a könyvet? Elvete...

Ismeri ezt a könyvet? Elvetettség - Tünetek, okok, gyógymód

Figyelt kérdés
Ez valami egyházi alapokon lévő könyv. Ez csak aról szól, hogy a problémáim adjam át Istennek, vagy valós segítséget ad? Nem hiszek Istenben és nincs az az Isten, hogy higyjek benne. Ha arról szól a könyv, hogy adjam át a terhem Istennek, akkor nincs értelme beszereznem.
2023. ápr. 17. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem segített megértenem a dolgokat.


De ha úgy érzed, hogy neked nem kell, akkor felejtsd el az ajánlást. Az áldás nem kötelező. Simán visszaútasítható.

2023. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1+ Áldás az, ha a problémáid gyökerére rámutatnak, és helyre tudod állítani magadat.


Pl. ha gazolsz, és nem szeded ki a teljes növényt csak a tetejét vágod le-mindig újra nő idővel meg még több rossz történik a kerteddel, mert a jó növénykéidet is elfojtja. Szemben azzal, ha egyszerre kitéped, és folyamtosan szeded ki magadból, Igy egy idő után nem lesz gazos.

2023. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ismertem ilyen vallásos könyvet (már nem vagyok egyháztag). A jelenség leírásában lehet, hogy jó. Némi fenntartással igaz, hogy a szüleink nem elegendő odafigyelése, szeretetlensége, az igényeinkhez mért deficitjük problémát okoz a felnőtt életben is. De a megoldás nyilván sokkal összetettebb annál, minthogy "add át Istennek". Sok önsegítő könyv, transzgenerációs elmélet ennél mélyebbre tud menni.

Jobban jársz, ha normális pszichológushoz, pszichiáterhez, coach-hoz, mentálhigiénés szakemberhez fordulsz.

2023. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz és pszichiáterhez is járok. Meg akarom oldani a problémáim és mindent kipróbálom ami segíthet. Ez a könyv is érdekelt, de az, hogy adjam át a gondjaim egy (álltalam) nem létezőnek tartott valakinek és azt aki lehugyozott amikor öszetörve a földön fetrengtem szeressem, mert az nekem jó a biblia szerint, az nem megy ha nem hiszek benne. És nem hiszek benne.
2023. ápr. 17. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Leveles Zoli videók sokat segítettek nekem ami vallási vonatkozású, bár a hindu irodalmat nem ajánlom elsőre, mert az első fejezetet nem fogod fel (senki nem szokta elsőre) ha meg elolvasod a magyarázatot azért van pár 10 év meg 1 kontinensnyi folgalom amit nem úgy értenek mint itt nyugati fejjel.
2023. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!