Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból/burnout-ból...

Depresszióból/burnout-ból hogy lehet önállóan kijönni? (lent)

Figyelt kérdés

Sajnos barátaim nem igazán vannak. Családom sem.

Egyedül élek külföldön.


Korábban pszichiátrián diagnosztizáltak depresszióval és autizmus spektrumzavarral. A munkahelyem elvesztettem közben és ilyen állapotban nem érzem, hogy tudnék dolgozni. A biztosításom eltart, azzal nincs gond. De nem tudok előre lépni az életben.


Párkapcsolatom sincs, de mivel a saját nememhez vonzódom így még nehezebb. Mindenki csak alkalmi kapcsolatot keres. Ez engem nem vonz.



2023. ápr. 19. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Miert nem josz haza? Ha ennyire nem jo ott

A problema okat kellene megkeresni

En is voltam depresszios egy rossz parkapcsolat miatt


Sokaig nem leptem ki mert szerettem

De rajottem hogy muszaj es mai napig kvara faj

De muszaj volt

Es azota jobban is vagyok sokkal

Csak faj..


Gondold vegig mi az oka?! Es cselekedj!

2023. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hazamenés nem segítene. Idekint jobb.

Igyekszem megtalálni az okokat, de olyan hiábavaló minden. Teljesen tompa vagyok mind szellemileg mind fizikailag. Reggel az ágyból is nehéz kikelni.

2023. ápr. 19. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichiaterhez
2023. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szedj gyógyszereket.Menj emberek közé.Használj-igyál ezt-azt :-) Élj !
2023. ápr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt burnout-om meg depresszióm is , ott is kellett hagynom a munkahelyem. Otthon voltam 6 hónapot , sport , meditáció, társas kapcsolatok segítettek . De amikor teljesen elmúlt az új munkahelyemen amikor el helyezkedtem akkor történt meg. Viszont ha nem változott volna a helyzet ,akkor elmentem volna pszichológushoz egészen biztosan.
2023. ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el pszichológushoz. Hosszútávon ezerszer megéri.


Amit tenni tudsz (ha nem súlyosan mélyen vagy):

- Gondold át, hogy gyerekkorban mi érdekelt, és lépj be ilyen szakkörökbe, klubokba. A hasonló érdeklődésű emberekkel könnyebb beszélgetni. Az lenne a jó, ha nemcsak online, hanem élő alkalmaik is lennének.

- Sportolj. Ezt is érdemes más emberek közelében megtenni, pl egy kisebb edzőterem, ami családias hangulatú. Vagy szervezett edzés egy csoporttal.

Maga a mozgás boldogsághormonokat termel, és mellette könnyebben kialakulnak új kapcsolatok. Néha a kezdődő negatív kedvet mástól egy kedves mosoly és köszöntés is feloldja.

- Ha esetleg van egy homályos istenképed, és nem ateista vagy, akkor nézz utána a környékeden a vallási csoportoknak.

Már önmagában az is sokat segít, ha elkezdesz imádkozni, vagy leülsz egy csendes templomban. Megkönnyíti a lelket, fel tudja szabadítani.

És itt is lehet normálisabb emberekből álló vallási csoport.


Ne szigetelődj el, ez nagyon fontos.


H nagyon rossz az állapotod, akkor mihamarabb el kéne menni szakemberhez. Ha úgy érzed, hogy a fentiek nem segítenek, és romlik az állapotod, ne várd meg azt az időt, amikor már nem tudsz segítséget kérni! A depressziót kémiai dolgok is okozhatják, és ilyenkor egy hangulatjavító gyógyszer jót tehet.

2023. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!