Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alvajárás ? Van okom aggódni ?

Ez alvajárás ? Van okom aggódni ?

Figyelt kérdés

Éjjel arra keltem fel, hogy a párom kétségbeesetten szólongat, hogy "jól vagy ?? Mondj már valamit, hahó, jól vagy ??"


Nagyon megijedtem, hirtelen azt se tudtam hol vagyok.


Azt mondta hogy néztem a tv-t, nevettem is, de nem reagáltam semmire. Először annyit kért hogy vegyem halkabbra, nem is válaszoltam, akkor jött rá hogy nem reagálok semmir, és megijedtem.


Természetesen ebből semmire nem emlékszem, csak a rémületre, amikor felébresztett. Lehet ez egy típusa az alvajárásnak ?


2023. ápr. 20. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Minek alszik aki nem bírja
2023. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. Velem is megesett már hasonló.
2023. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És nálad visszatérő dolog lett belőle, vagy ennyiben maradt, egyszeri alkalom volt ?
2023. ápr. 20. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel általában nem ébredek fel, nem tudom milyen gyakori. Lekopognám, mostanában van egy kis szünet benne, azt sem tudom mi válthatja ki. Szóval volt rá eset, hogy a wc-n ébredtem, nem emlékeztem rá, hogy mentem ki. Nálam a rémálmok miatt súlyos, mindenkit felverek, miközben én nem vagyok magamnál, ha felébredek, akkor sem mindig emlékszem reggel, hogy mi volt. Tiszta horror lehet velem élni.
2023. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt egy barátnőm, aki konkrétan alva járt, mászkált a lakásban, de huszonéves korára "kinőtte".
2023. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irány a neurológus!
2023. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én már 32 vagyok, semmi ilyesmit nem tapasztaltam eddig.


Egyetlen egyszer volt alvásparalizisem, akkor épp szakdogát irtam, stressz, alvásmegvonás, koffein, minden összejött, és a melegágya volt, de most nincs semmi különös.

2023. ápr. 20. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam az ehhez hasonlót a stressz vagy ha nagyon húzós/ pörgős nap volt a munkában az szokta kiváltani.

Bár én ilyenkor dolgozok álmomban és arra szoktam felkelni, hogy próbálok kinyitni egy szekrényt utána meg realizálom, hogy b4szki már megint dolgozok álmomban.


De megtanultam már, ha normálisan akarok egy erős, stresszes nap után aludni akkor be kell vennem egy altatót.

2023. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!