Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban már csak a rosszkedv az életem része

ritkán vagyok boldogok néha mikor már téleg ki vagyok az élettől akkor vagdosom magam de csak a combomon csináltam de már a kezemre is át tértem és szokszor foglalkoztat az a gondolat mi lenne ha nem lennék ha öngyilkos lennék talán mindenkinek jobb lenne


Ezekről a dolgokról a szüleimnek nem szeretnék mesélni egyszer szoba hoztam hogy vannak velem ilyenek aztán azt mondtak hogy ugyan olyan vagy mint a xy egyik család tag... Peddig nem és érzem hogy egyre rosszab

Ez mi lehet


2023. ápr. 20. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
ingyenesen hivhato lelkisegely szolgalatot hivd fel
2023. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Szia ez súlyos depresszió. Én is épp kilábalóban vagyok egy ilyenből. A családom szörnyen reagált, pont úgy mint a Tiéd, hogy olyan vagyok mint XY a családból, meg hogy jó dolgomban találgatok, stb. Pedig a depresszióm kialakulásában nagy mértékben közrejátszottak a családi gondok. Nagyon örülök hogy ide a Gyik-ra leírtad az állapotod. Ez azt jelenti, tudatában vagy annak hogy valami nem jó veled. Nálam itt jött el az a pont, hogy megfogtam a telefont, felhívtam egy pszichológust és egy pszichiátert is. 2 oldalról kezdtem a gyógyulás folyamatát. A pszichológus brutálisan sokT segített nekem. A pszichiáter pedig arra volt jó, hogy kiírt nekem antidepresszánst. Az antidepresszánst nem kell úgy venni, mint gyógyszert. Egy csak egy fajta támasz. Olyan mint a bot a nordic walkinghoz. Ha igazán őszinte vagy az orvosoddal, nagy eséllyel fogja neked minél előbb megtalálni a számodra legmegfelelőbb gyógyszert. Nagyon kérlek, ne bántsd magad. Egy értékes ember vagy, akinek mindene megvan ahhoz hogy szerethesse saját magát. Szeresd magad. Fogadd el az állapotod. A lelki betegség ugyanolyan mint a többi, mint amikor a torkod fáj, vagy hasmenésed van, vagy akármi. Csak az a különbség, hogy a lelki betegségnél, hosszan tart a felépülés. De van belőle kiút, csak akarnod kell. Szeresd magad annyira, hogy felkeresel segítséget. Bízz magadban, képes vagy ebből kijönni. Próbálj meg a pillanatban élni, amikor nagyon rossz. Csak arra koncentrálj, hogy lélegzel, hogy mész, felállsz, mozogsz, leülsz, felöltözöl és közben mélyeket lélegezz és kövesd a légzésed. Amikor pedig végre elkezded majd érezni, hogy a segítségnek köszönhetően kezdesz gyógyulni, jobban lenni. Hidd el nekem, mindenkinél erősebbnek fogod magad érezni. Szeresd magad. Érdemes vagy rá és csomó jó dolog vár az életben. Merj lépni.
2023. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szívesen felmérésnék egy pszihologust csak még kiskorú vagyok idén töltöm a 18 csak
2023. ápr. 21. 05:56
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha vagdosod is magad az Borderline- személyiségzavar. Meg még rá jön a depresszió.
2023. ápr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Segélyvonalat fel ne hívd

Borzalmasak

2023. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass senkire, hogy neked XY bajod van. Ezt csak egy PSZICHIÁTER szakorvos mondhatja meg neked. Ő képzett a mentális gondok diagnosztizálásában és kezelésében.


Ha vagdosod magad, és/vagy szuicid gondolataid vannak, akkor az első dolog:

Nyugodj meg, nincs veled semmi probléma mint emberrel, csupán nem jó az agyi kémiád feltehetőleg. El kell menni orvoshoz, akivel beszélgetsz kicsit. Elmondod milyen problémáid vannak, kérdez tőled, te pedig válaszolsz. Ezek után felállít egy diagnózist, és szükség szerint beutal terápiára és/vagy felír gyógyszert.


Mivel kiskorú vagy még, ezért nem a gyógyszer lesz az első, vagy ha igen, akkor is nagyon körültekintően fognak eljárni.

Beszélj szüleiddel erről, hogy ilyen problémáid vannak, és tudod, hogy ez nem jó, de magadtól nem tudod megoldani. Professzionális segítségre van szükséged, és vigyenek el dokihoz.


Ne szégyelld. Én is mentális beteg vagyok, a gyerekkoromban is az voltam, de nem tudtam mit kéne tennem. Csak évekkel később mentem el pszichiátriára, viszont ez volt életem legjobb döntése.

2023. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!