Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhető le a szociális...

Hogyan küzdhető le a szociális fóbia és a szorongás?

Figyelt kérdés

Hat éve volt egy tragédia az életemben, és azóta elszeparáltam magam a külvilágtól. Egy ideig anno suliba sem jártam, de utána össze kellett szednem magam, és bemenni. És már akkor elkezdődtek a tüneteim. Pedig csak fél évet tanultam otthon. Szorongani kezdtem a suliban, és pánikrohamok törtek rám, ha valaki hozzám szólt. Szörnyű volt. Persze ebből semmit sem mutattam, így nem tudta senki. De utána bejött a covid, és távoktatás jött. Én pedig szörnyen örültem neki. Végül a suli el végeztével egyre rosszabb lett a helyzet. Továbbra sem léptem ki a lakásból, de ha mégis, akkor szorongtam, izzadtam, hányingerem volt, úgy éreztem hogy mindenki engem figyel, és nehezemre esett a kommunikáció másokkal. Ez mai napig fennáll, most húsz vagyok. Viszont sokkal rosszabb lett. Már az ismerőseimmel és a barátaimmal is furán viselkedek, pedig ezelőtt csak az idegenekkel volt gondom. Senkivel sem tudok beszélni anélkül hogy hevesen verne a szívem, és azon gondolkodnék hogy mit kellene válaszolnom. Egy teljesen hétköznapi kérdésre is.

Valakinek sikerült már leküzdenie hasonló mértékű szorongást mint az enyém? Nagyon szívesen járnék el ezzel a gonddal terapeutához, vagy pszichológushoz, azonban nem engedhetem meg magamnak. Így egyedül kell leküzdenem ezt. Valakinek lenne hasznos tanácsa, vagy tapasztalata ami segíthetne?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 12. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Fiatal vagy, ugyhogy le tudod küzdeni csak akarnod kell! Meg kell erősiteni az idegeidet B vitamin komplexet szedjél rendszeressen, abból is az erősebbiket. Citromfű teát iszogassál esténként. Ne nézzél krimit vagy akció filmet csak vigjátékokat. Sportoljál, menj ki a levegőre sétálni, kocogni rendszeressen! Telefonon kellene tartanod az ismeröseiddel a kapcsolatot az fontos lenne és egy barátnővel is találkozhatnál aki rendes veled. Fel a fejjel!
2023. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segítenek a tanácsaid.

Véletlenül a közepesen jó válasz ikont nyomtam meg, pedig a zöldet akartam!

2023. ápr. 13. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Menj el orvoshoz. Ezen vitamin meg egyéb felesleges dolog nem fog segíteni. Ha már hányingered van, izzadsz, azt érzed hogy mindenki figyel, az kezelendő mentális betegség jele. De az szuper, hogy tudod, hogy ez így nem jó neked.

Sajnos nem lesz jobb orvos nélkül. Garantálom. Előbb-utóbb be kell látnod, hogy orvosi segítségre van szükséged, amivel SEMMI probléma nincs. Ilyen szintű szorongást gyógyszerrel kell kezelni, mert az agyi kémiád-idegrendszered garantáltan nem működik jól.

Pszichiáterhez menj. A TB finanszírozza, a gyógyszer baromi olcsó. Én kerek 63Ft-ot fizetek egy dobozért (sertralin zentiva)


Ez az egyetlen hasznos tanács amit olvashatsz.

Pontosan ugyanígy voltam, mint te, csak én 10 évig szenvedtem ezzel. Pontosan ugyanezek a tünetek, plusz nekem kényszereim is voltak.


Fontos: NEM veled van a baj, teljesen normális ember vagy te is. Csak van egy betegséged, amivel kezdened kell valamit.


Ne hagyd lebeszélni magad a szakmai segítség kéréséről. Igen, félelmetes dolog elmenni a pszichiátriára, mert sok a stigma (még) körülötte. Aki nem szenvedett mentális betegségben, annak gőze sincs arról, hogy milyen.

De a nap végén ezek is csak sima betegségek.

2023. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!