Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egészséges ember is felijed,...

Egészséges ember is felijed, ha már majdnem alszik el?

Figyelt kérdés
Előfordul, hogy ha valaki lefekszik és már majdnem alszik elfelé, elnyomja az álom, felriad, felijed úgy, hogy rázkódik egyer az ágyon. Van, aki már gyerekkora óta, de csak néha, nem minden elalváskor. Ez ideg alapon van, betegség van a háttérben, vagy teljesen egészséges embernél is előrordul és ez normális?

2023. ápr. 24. 16:32
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%
Van amikor az ember csak úgy felriad, ez társulhat zuhanás érzetével és hirtelen görcsszerű rándulással. Ez alapvetően normális, ha nem jelentkezik túl gyakran és nem zavar a mindennapi életben (kitudod pihenni magad).
2023. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan, hogy megijeszt álmomban valami (pl állat) de még nem igazán alszok csak olyan félálomszerű és rángatózok egyet és felekelek.Vagy múltkor pl szintén majdnem elaludtam de azt álmodtam,hogy elesek egy gyökérben és földetérés előtt egy miliszekundummal magad elé rántottam a kezem és esési állapotba álltam (egy óriási rángatózás kíséretében) persze rögtön felébredtem.
2023. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok: eddig 3szor történt velem utoljára pár hónapja.
2023. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A zuhanos ebredes gyerekkoromban volt. Es akkor hallottam, ez ismert dolog. Talan vernyomas, de nem komoly. Csak baromi rossz. I
2023. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fárasztó96 ***** válasza:
Régen, még iskolásként hetente-kéthetente riadtam arra, hogy leszakad alattam az egész járda (az aktuális ház előtt, ahol jártam, szomszédtól szomszédig), majd zuhanok bele a feketeségbe, hassal lefele. Ekkor riadok fel. A másik álmom még óvodásként volt a szomszéd árkában játszva hirtelen egy végeláthatatlan kéménybe zuhanok le.
2023. aug. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!