Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri megölni magát valakinek...

Megéri megölni magát valakinek ha sok a lelki teher?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem, soha sem érdemes magaddal végezni. Ha beszélgetni szeretnél nyugodtan írj!
2023. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
90%

Hát ezzel én is így vagyok.

Nem merem megtenni. Bocsánat.

Nem tudom megmagyarázni.

Sok mindent láttam. Érettségiztem, voltam katona, soha nem jártam külföldön.

Semmim nincs egy nulla vagyok.

Belefáradtam az életbe.

2023. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem az van hogy magánéletben is és a családban is vannak problémák. A munka se sikerül a terveim sem és 23 éves vagyok nagy tervekkel amik nem sikerülnek. :(
2023. ápr. 25. 18:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom senkivel sem megbeszélni a dolgaimat mert annyiszor átvertek hogy félek megnyilni nagyon bárkinek.
2023. ápr. 25. 18:57
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem éri meg, mert az ember sohasem tudhatja, mikor jön egy olyan inger, ami kimozdítja ebből a lelkiállapotból. És ez azokra is vonatkozik, akik úgy érzik, hogy folyamatosan a padlón vannak...
2023. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 22 vagyok, és az életem közel sem ott tart ahol én azt szeretném, hogy tartson. Nekem is nagyon sok tervem van, és eddig eléggé úgy érzem, hogy csak bukdácsolok, míg mások már megtalálták azt a helyet ahol lenniük kell.

Voltak/vannak mélypontjaim, mikor én is gondolok arra, hogy jobb lenne egyszerűen csak eltűnni, mert úgy megoldódna minden.

Nem tudom te jársz, vagy jártál e pszichológushoz, de én pont emiatt fordultam hozzá, és úgy érzem, hogy segít. Továbbra is vannak nagyon rossz pillanataim, de jobban tudom őket kezelni.

Nem éri meg öngyilkosnak lenni. Mindig arra gondolok, hogy ki tudja, a jövőben megeshet, hogy én is megtalálom azt a közeget ahol jól érzem magam, olyan emberekkel akik boldoggá tesznek. Lehet ez 1 év múlva lesz, lehet, hogy 10 év múlva, de azt hiszem megéri rá várni.

Remélem te is amellett döntesz, hogy adsz magadnak és másoknak még esélyt. :)

2023. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
:( nm járok pszichológushoz de én is elterveztem már egy jó ideje hogy menni fogok, de a családom szerintem hlyenek nézne és nem értene meg.
2023. ápr. 25. 21:16
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Ne az gátoljon meg benne, hogy a családod vagy bárki más mit gondolna akkor. Ha úgy érzed kell, szükséged van rá, akkor menj el pszichológushoz. Nehéz az első lépés, de miután meglépted annál jobban fogod érezni magad miatta. Egyáltalán nem gáz segítséget kérni, ezt tudatosítani kéne mindenkiben.

Persze azt is megértem, hogy nehéz, ha a családod nem támogat benne, de ne rájuk gondolj, hanem magadra, hogy neked mi lenne a legjobb.

2023. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az a baj nem bízom meg mert félek hogy kinevet vagy átver, vagy nem is tudom.:(
2023. ápr. 25. 21:34
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológus biztos hogy nem fog kinevetni, átverni, a segítség a munkája, hivatása.

Illetve titoktartási kötelezettsége van, senkinek nem mondhat arról semmit, amit a páciensekkel beszél

2023. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!