Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bipoláris vagyok, hogy...

Ha bipoláris vagyok, hogy állítsam le az érzéseket?

Figyelt kérdés

Valószínűleg biporális vagyok. Már kaptam beutalót tesztre. A múlthéten fának akartam menni a kocsival, mert nincs értelme élni. Most állandóan pörgök, tele vagyok energiával és spongyát a múltra. 2 órákat alszok. Kavarognak bennem mindenféle érzések és vagy túl elkeseredek, vagy nagyon jól érzem magam. Xanaxom van, de nincsennek bipolárisnak való gyógyszereim. 3 antidepreszánst próbáltam, de katasztrófális mellékhatásokat okozott.


Hogyan állítsam le magam? Szinte csak az érzéseim vannak. Nem eszek, nem alszok, nem pihenek.


2023. ápr. 26. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
antipszichotikum
2023. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó de azt gondolom nem vény nélkül adják. Mire oda jutok, hogy kiderűlhet, hogy mi ez, az egy hét is lehet. Meg vagyok fázva, de lehet holnap ígyis bemegyek a pszichiátriára a beutalómmal, hogy csináljunk valamit mert ezt így nem bírom ki. Fáradt vagyok. Fáj a szemem és nem bírok aludni. Ha aludni próbálok és nem megy, akkor meg ideges leszek, hogy jőjjön már valaki és üssön le egy pezsgősüveggel. Hátha elalszok.
2023. ápr. 26. 15:51
 3/17 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 6 napban úgy aludtam, hogy 3 óra, 3 óra, 2 óra, 8 óra, 2 óra, 2 óra. Már kértem a házorvostól altatót, de mondtam, hogy ne valami gyógynövényes vackot adjon, hanem valami ütőset ami hat is.
2023. ápr. 26. 16:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Be kellene menned pszichiátriára. És akármit is gondolsz, akármennyire is nem tetszik (lehet, hogy semmi bajod ezzel, csak írom, hogy akármi is van) bent kellene maradnod legalább 1 hétig, hogy be tudjanak állítani gyógyszert. MUSZÁJ aludnod, egyre rosszabbul leszel így.


egy sorstársad

2023. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem maradok bent. Adjanak gyógyszert, itthon kipróbálom. Ha nem jó, viszamegyek, hogy nem nyert. A paroxantól extrém mániám lett és majdnem meghaltam. A mentők vittek a pszichiátriára. Ott csak arra voltak kíváncsiak, hogy milyen drogot használok. Szerintük egy enyhe mellékhatás nem vállthat ki ilyet. A durodedtől extrém pánikrohamot kaptam. Majdnem újra kellett éleszteni. Barátomék 2x hívták ki a mentőt, de nem, hogy nem jött ki, még orvossal se beszélhetett. Adjanak valamit aztán ha megdöglök, akkor a lakásomban döglök meg. Engem abba a bőrtönbe nem visznek be, hogy bezárjanak mert szerintük bolond vagyok.
2023. ápr. 26. 16:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahha, te vagy az. Olvastam az előző kérdésed és válaszoltam is.


Esetleg megfordult a kis buksidban, hogy a pszichiátrián 24/24 órában orvos van és bármi történik, azonnal tudnak segíteni, míg ha otthon vagy és tényleg mentőt kell hívni, ki tudja, mikorra érnek ki?


Amúgy megállapítottuk, hogy nem bírod az antidepiket. De neked nem is az kell, hanem antipszichotikum (amit eredetileg nagyon széles spektrumú nyugtatónak neveztek). Azzal nem lesz semmi ilyen, nyugi. Csak aludni fogsz tőle egy ideig.

2023. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mentő vitt a pszichiátriára. Fuldokoltam. Az orvosok beraktak egy ágyba, hogy fuldokoljak magamban. Valahogy nem éreztem az orvosi felügyelet biztonságát.
2023. ápr. 26. 17:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, hát én a magam részéről nem foglak győzködni, csinálj, amit jónak látsz. (Mellesleg a pszichiátrián többen is vannak egy szobában, nyilván senki nem fogja hagyni, hogy bajod legyen, szólnak a nővéreknek, dokiknak, de sebaj, higgy, amit akarsz.)
2023. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ott voltam. Senki nem szólt. Az orvos előtt fuldokoltam. Nem érdekelte. De kaptam altatót. Egy ápoló azt mondta, hogy aludjak. Erre még nem is gondoltam. Inkább kísérletezek itthon mint a korházban.
2023. ápr. 26. 17:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, utoljára írok, aztán hagylak békén, mert látom, nem értesz sem a szép, sem a jó szóból sajnos.


Mi mindig szóltunk nővérnek vagy dokinak, ha valaki rosszul volt. Ez teljesen természetes.


Velem is volt olyan, hogy teljesen bekattantam és kértem, hogy tegyenek vissza a zártra. Jött az ügyeletes doki, beszélgetett kicsit velem, adott egy soron kívüli nyugtatót, aztán elküldött lefeküdni. SOHA nem láttam vagy hallottam olyat, hogy valakivel ne foglalkoztak volna, ha baja volt.


Minden jót neked.

2023. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!