Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bipoláris vagyok, hogy...

Ha bipoláris vagyok, hogy állítsam le az érzéseket?

Figyelt kérdés

Valószínűleg biporális vagyok. Már kaptam beutalót tesztre. A múlthéten fának akartam menni a kocsival, mert nincs értelme élni. Most állandóan pörgök, tele vagyok energiával és spongyát a múltra. 2 órákat alszok. Kavarognak bennem mindenféle érzések és vagy túl elkeseredek, vagy nagyon jól érzem magam. Xanaxom van, de nincsennek bipolárisnak való gyógyszereim. 3 antidepreszánst próbáltam, de katasztrófális mellékhatásokat okozott.


Hogyan állítsam le magam? Szinte csak az érzéseim vannak. Nem eszek, nem alszok, nem pihenek.


2023. ápr. 26. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs betegség tudatod. Voltam ebben a szakaszban. Kevés alvástol még rosszabbul leszel akár pszichotikus is. Ha adnak is gyógyszert és te magadtol egy hét után abbahagyod,az agyadnak nm tesz jót. Újra depi és újra mánia. Hangulatstabilizator is kell meg persze antipszichotikum plusz nyugtató. Két három hétre feküdj be a beállításra. Vagy várd ki,hogy pszichozisod legyen és a mentő visz el. Te tudod.
2023. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Már vitt a mentő. Fulladtam, remegtem, 135 volt a pulzusom. Azt mondták, hogy minden normális. Meg se vizsgáltak. Tegnap bevettem egy mirzaten antidepit. 10 órát aludtam. A testemnek legalább jó lehetett. Ma viszont az energiaszintem a nullához közelít.
2023. ápr. 27. 06:36
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell befekudni, sot en is utaltam amikor "befektettet a mentosok".


A mostani egeszsegugyi allapotok miatt sem ajanlanam.


A noverek bunkok, az orvosok kb. lesz*rnak ha meg nem akkor azert mert gond vagy es bezarnak a zartra, az meg vegkepp nem moka, elveszik a telefonod, es jo esetben nem kotoznek ki de ennyi, nezzed a plafont egesz nap.


Persze magan korhazba lehet menni ahol kinyaljak a honaljadat is es mindennap 3x ellenorzik a wc-k tisztasagat, meg kapsz egy kulon szobat ahol te vagy egyedul es 2 orvos is felelosseget vallal erted akikkel naponta beszelgetsz.


Persze csengetni kell a milliokat.


Szerintem mivel evtized(ek) ota benne vagyok egy masfajta mentalis betegsegben, talalkoztam skizofrentol kezdve bipol I/II meg borderline-osokkal, drogosokkal, en ugy vettem eszre kb. 3 - 5 fele gyogyszert irnak fel mindig a pszichiaterek manias/pszichotikus embereknek, akik meg nem bizonyitottan kezeles-rezisztensek.


Ezek leggyakrabban: quetiapine, aripiprazole, carbamazepine, lamotrigine, litium, clonazepam


Ebbol az elso ketto antipszichotikum a tobbire szeretnek az orvosok is ugy utalni hogy "hangulatstabilizalok", a rendes megnevezesuk antiepileptikumok viszont. A lamotrigine es litium viszont kulon figyelmet erdemel sajnos, mert nagyobb a veszelye az un. Steven Johnson's szindroma kialakulasanak, ezert lassan szoktak felepiteni a hatekony adagot.


Ezekbol termeszetesen max 2 db fajtat szoktak felirni.


Es ez utan meg neha egy antidepresszanst bedobnak ami lehet mirtazapine meg egy csomo fele. Paroxetine-tol nem egy bipolaristol hallottam, hogy manias lett tole vagy valami hasonlo SSRI/SRI tol.


De ahogy minden mentalis betegsegnel, nem lehet teljesen kigyogyulni ebbol. Ne legyel ebben a hitben mert rosszat fogsz csalodni.


Az lehet hogy nagymertekben csokkenti a tuneteidet (mondjuk kinek mi a nagy), de teljesen nem fogsz meggyogyulni sajnos. De pl. fogsz tudni aludni rendszeresen, fogsz tudni funkcionalni az ev nagy reszeben.


Meg persze a javulasnak is van ara, mellekhatasa. Elhizastol kezdve lassabb felfogas, erzelmi tompulas, meg egyebek. Hogy kinek melyik jon elo az roulette. De szerencsere az is benne van a pakliban, hogy semmi ilyesmit nem fogsz tapasztalni es csak a jot.


Menj el egy pszichiaterhez legalabb. Nem fog bedobni a labadnal fogva az osztalyra. Mondd meg neki hogy nem akarsz osztalyra menni es kezdjetek a legkisebb adaggal, hogy lasd milyen mellekhatasok lehetnek.


Amit leirtal hogy fulladtal, meg felment a pulzusod, ez panikroham. Az orvosok nem azert nem akartak annyit foglalkozni veled mert lesz*rtak, hanem mert az osztalyon van x beteg, 20 - 40 eve benne vannak a munkaban, majdnem naponta latnak ilyet.


Keves az orvos, keves a nover, nincs ido ugymond trivialis esetekre, kaptal egy nyugtatot es elaludtal valoszinuleg. Rivotrilt vagy xanaxot.


Sajnos ilyen az egeszsegugy M.o-n, es csak rosszabb lesz ameddig Fidesz marad.


Hozza kell szokni ha itthon akarsz maradni, es en erosen gyanitom 4 ev mulva azt fogod mondani hogy "de szerencses voltam 4 eve hogy igy kezeltek meg akkor engem".

2023. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13-mas. Nem kaptam semmit. Lehet, hogy az orvos tudta, hogy pánikroham, de én nem. Nem mondták el. Nem adtak gyógyszert. Még tanácsot se arra, hogy hogy nyugodjak meg. Ma viszamentem a pszichiáterhez. Bipoláris vagyok. Kaptam 0,75 mg frontint. Reggel 1, este2. Meg lamotrigin 2x100 mg.
2023. ápr. 27. 11:10
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként engem mindig a nyilt osztályra tettek. Elvettek tőlem mindent. Kaptam pizsomát, egy ágyat és nézhettem a plafont.
2023. ápr. 27. 11:12
 16/17 anonim ***** válasza:
31%

frontin... xanax jobb lett volna. Frontin egy magyar generikum = masolat.


Az eredeti gyogyszer a xanax, az alprazolam hatoanyagnak.


Sokan panaszkodnak hogy hol mukodik a frontin hol nem. Nem csodalom, egy ilyen rohaomasan fejlodo, es hatalmas gazdasagu orszagban hogy is lehetnek gyogyergyartasi problemak.


En sosem kerek magyar gyogyszert pont ezert. De akinek meg a magyarok jonnek be ok.


Lamotrigin kezdesnek 2x100 mg? Szedtel valaha lamotrigint?

2023. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sose szedtem. Én is xanaxot kértem a háziorvostól mert az antidepik mellett a frontin semmit nem ért. Lehet a lamotrigin mellett jó lesz.
2023. ápr. 27. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!