Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon el vagyok keseredve. (?)

Nagyon el vagyok keseredve. (?)

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Egy olyan 18 éves fiú, akinek sosem volt senkije. Sem egy árva barátja, sem egy árva családtagja.

Apukám lekoccolt, anyukám meg kihasznál, sosem jó volt jó anya, leszar. Ha diákmelózok, állandóan lehúz pénzzel. Ő maga nem dolgozik, a testvérem tartja el igazából, de erről ne beszéljünk. Ott tartottam, hogy senkim sincs. A testvéremmel se jó a kapcsolat rám se hederít. Igazából magam tartom el.

Szeretethiányos vagyok, magányos vagyok. Most fogok érettségizni, tanulok rá, de nem tudom hogy fog sikerülni az emelt szint. Ha nem, majd ősszel...

Tegnap volt bennem (még egy) törés. Ballagási ceremónia része, hogy a szülők oda mennek a gyerekekhez, megajándékozzák őket. Az én anyám kijelentette, hogy nem fog elmenni, mert felnőtt ember vagyok, így telibe kakantja hogy mivan velem. Testvérem azt se tudja hogy érettségizni fogok, sőt, ő már kijelentette, hogy tartsam el anyámat mert ez az én kötelességem.

Igazából lepergett bennem amikor mondta az ofő a ceremónia ezen részét. Az hagyján, hogy nagyon égő lesz, de nekem nincs senkim, egy senki vagyok. Ha meghalok azt se tudná senki, velem bármit meglehet tenni.

Járok pszichológushoz, sőt van egy családsegítő akivel jóba vagyok, és nagyon támogatnak, de szomorú vagyok.

Iskolában se jó az életem, hiszen az osztályfőnököm kihasználja hogy nincs mögöttem támogató szülő ezáltal rajtam éli ki a feszkót.

Most nem is ez. Az utóbbi hetekben nagyon szolíd lettem. Nem akarok már barátkozni, hiszen velem senki sem akar barátkozni. Mindig pofára esek, minden pillanatban, elegem van már ebből. Engem senki sem szeret, és nem is fog senki sem, jobb lenne már eret vágni és meghalni csendben.

Magamban tanulok, de abban sem vagyok nagyon sikeres, 4 óra alatt tanulok meg 20 oldalt ami borzasztóan kevés, régen ezt 1 óra alatt letoltam, de nem tudok koncetrálni..



2023. ápr. 27. 18:09
 1/4 anonim válasza:
78%

Az öngyilkosság még senki problémáit nem oldotta meg. Önként dobnád el magadtól az, amiért mások ölni tudnának?


Ha nagy gáz van ezzel kapcsolatban, hívd fel a KékVonalat: 116-111, ingyenes, nem kell megadnod semmit.


Sok erőt és kitartást neked!

2023. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

ne tedd meg semmiképpen sem!Még egy jó élet van előtted,az,hogy mások miatt kell szenvedned már nem tart sokáig.Utána jobb életed lesz, a "családod" (már ha szabad ennek nevezni) meg ne érdekeljen.

Kitartást és egészséget

2023. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Szedj fel egy csajt és pattanj meg otthonról. Ilyen toxic családot a p#csába kell hagyni
2023. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Szépen és meghatón meg tudtad fogalmazni a semmit mint ha egy ballagás olyan jelentős esemény lenne. Engem annyira hidegen hagynak az ilyen bohóckodások hogy el sem mentem a saját ballagásomra pedig barátom is sok volt és a családom is mögöttem áll de én nem áldozok az értékes időmből ilyenre, egy céltudatos ember vagyok.


Másfelől pont most leszel 18 éves azaz a saját lábadra állsz, elmész dolgozni + albérlet + mellette tanulsz piacképes szakmát és 21-22 éves korodra teljesen stabil életet élsz. Az hogy eddig nem volt barátod nem jelent semmit simán lehet hogy más közegben lesz egy csomó. Csajokkal/barátnővel ugyanez a helyzet.


Ha a helyedben lennék kitanulnám a webfejlesztést, már pályakezdőként bruttó 750-et adnak és minél előbb vennék saját ingatlant + befektetném PMÁP-ba aminek a hozama 16%. Ha a helyedben lennék 18 évesen a 0-ról olyan életet építenék fel 24 éves koromra hogy filmekbe illő lenne.

2023. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!