Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, egy ideje foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, főleg mert van egy lány, akivel elég hullámzó a kapcsolatunk, havi szinten tiltogat meg leszar, utána meg előkerül újra, egy pár hétig minden király, együtt töltjük szinte az összes időnket, majd kezdődik megint a tiltogatás.

A tegnap éjjel megint összeveszett velem, egy egy hónappal ezelőtti dolog miatt, amit azt hittem már megbeszéltünk.

Kitalálta hogy elmegy elvonóra májusban, mert sokat piált, de ez meg szerintem baromság mert úgyse lesz ott sokat, na mindegy nem is ez a lényeg hanem hogy úgy vagyok vele minek éljek, nincs sok értelme.

Eddig úgy voltam vele hogy a rokonoknak, meg a barátoknak, akikből már egyre kevesebb maradt, nagyrészt a csaj miatt, nem akarok fájdalmat okozni, de ma rájöttem hogy egyszer nézhetném már a saját érdekem és nem kéne mások érzéseivel foglalkoznom ilyen téren. Vagy szerintetek nem jól fogom fel?


2023. ápr. 29. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem érdeked meghalni.
2023. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Rohadtul nem fogod fel jól.

Az öngyilkosság nem megoldás.

Keress fel egy szakembert aki segít de azért eldobni az életed mert egy lánnyal se vele sem nélküled kapcsolatban vagy egy igazi ökörség.

2023. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
drága a temetés
2023. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert az nem megoldás hanem feladás, erős vagy soha nem add fel.Keress értelmet az életben,nem leereszkedj emelkedj fel Jézus hisz benned, te is higgy benne!
2023. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
116-123
2023. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Feladni könnyű. Élni, na azt nehéz megpróbáltatásokkal teli.
2023. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodsz egy olyan - talán mérgező, és - sehova nem vezető kapcsolathoz, s közben azt mondod: ne mindig másokra gondolj, viszont az életed feladnád egy olyanért, akit leginkább nem érdekelsz. Tégy egy szívességet magadnak, és kezdj új kapcsolatba, akár elköltözéssel, környezetváltozással/váltással, és maradj életben. Nehogy már egy ilyen önző, érzelmi hullámvasút csaj miatt vess véget az életednek!

Ha 31 vagy, akkor már felnőtt, de élj is a lehetőségeiddel.

Költözz máshova, ismerj meg másokat, ha a szállás a gond, akkor keress olyan munkát, ahol biztosítanak lakhatást.

Ne maradj olyannal, aki csak akkor áll szóba veled, amikor neki alkalmas.

2023. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert egyszer úgyis meghalsz, tehát fölösleges előre hozni. Még szinte bármi történhet veled. A legjobb is, amire nem is gondolsz.

Egy másik ember miatt meg egyenesen baromság. Főleg ilyen toxikus lány miatt. Sok-sok ember van még rajta kívül, aki jót tehet neked, és tudna szeretni.

2023. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyi okból öngyi lenni értelme sincs.
2023. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mérgező kapcsolatoddal kellene valamit kezdeni. Mi tart benne, miért nem tudsz kiszállni? Milyen egyéb dolgok vannak az életedben, amik érdekelnek, amikkel tudsz foglalkozni, ha éppen nem vagy jó passzban? Kik azok az emberek, akik szeretnek, akikre számíthatsz, akiket te fontosnak tartasz? Ezekre a dolgokra koncentrálj és ezek mentén gondold át az életed. Semmiképpen ne gondolkozz öngyilkosságon, próbáld az erőforrásaidat arra használni, hogy az életedet tereld jobb mederbe.
2023. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!