Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne legyek öngyilkos???

Miért ne legyek öngyilkos???

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves fiú vagyok, és az a helyzet, hogy semmi motivációm nincsen az életemet folytatni. Barátaim a valóságban nincsenek, ugyanis félek emberekkel kommunikálni, ki tudja miért. De ha meg is teszem, barátkozni képtelen vagyok. Ha elhívnak valahova, minden erőmmel azon vagyok, hogy ne kelljen elmennem, mert egyszerűen félek mindenkitől. Gyűlölöm magamat, hogy ilyen vagyok, és nem tudok rajta változtatni, pedig már nagyon sok ideje próbálom. Régen nem volt ez így, de akkor viszont meg mindenki csak cseszegetni tudott, mert más voltam, mint a többiek általánosban. Volt hogy valaki megpróbált velem barátkozni, de én vagy visszautasítottam, vagy úgy nézett ki, hogy talán barátok leszünk, de mégse, mert 2 nap után hátbaszúrtak. De középsulis elsős korom óta teljesen magamba vagyok fordulva, és senkit nem engedek a közelembe. Ezáltal, mintha csak levegő lennék, és egyre jobban szigetelődök el a külvilágtól. Szóval mivel a szociális életem az valahol a Mariana-árok mélyén fetreng, ezért inkább próbálok hobbikat találni amiket egyedül is csinálhatok. De mindez értelmetlen, ugyanis elveszítem tőlük a motivációmat, mert nincs senki akivel megoszthatnám, ha elérnék bármit is, azt is félnék megosztani, amikkel foglalkozom. Félek, hogy utálna mindenki azért, aki vagyok, mint régen is. Barátaim csak online körökben vannak, számszerint 3 darab. Csak az egyiket, a legjobb barátomat tudtam eddig egyszer felhívni, és nem csak üzengetni vele, ugyanis írásban egyáltalán nem félek kommunikálni, ha a hangomról van szó, attól elkezdek rettegni, mert engem mindenki csak bántott, aki hozzámszólt, és soha semmi kedveset nem mondtak még nekem. Kivétel, legjobb barátom, akit már egyszer felhívtam, de azóta újra félek vele a hangommal kommunikálni, meg őt is hallani. Mindhárman próbáltak már felhívni engemet, de én erre képtelen vagyok. Úgy érzem, hogy napról napra csak rosszabbodik az állapotom, egyre motiválatlanabb vagyok mindenhez. Legszívesebben meghalnék. Nem látom az életnek semmi értelmét. Minek éljek, ha mindenki csak hazudik össze vissza, és akkor még ottvan a globális felmelegedés, a háború, meg még tudja a f***om hogy mik. Aki él, az csak szenvedni tud. De amellett, hogy napjaim csak semmittevéssel mennek el, kezdek beleőrülni a magányba... Napról napra egyre betegebb gondolataim vannak. Itt van egy pár példa rá: ha barátnőm lenne, aki élvezné a fájdalmat, akkor szex közben legszívesebben vagdosnám késsel. Vagy hogy mondjuk gondolatomban találkoztam a legjobb barátommal, a valóságban, akit megkértem, hogy öljön meg, mivel én nehezen tenném ezt meg, ugyanis félek a haláltól, de mivel nemet mondott folyamatosan, ezért rátámadtam, megöltem, és mikor észrevették ezt a szülei, csak ilyen beteg módon felnevettem, és én is megöltem magamat. Persze ilyeneket soha az életben nem tennék. Csak egyszerűen kezd az elmém teljesen elborulni. És gondolom nem szívesen mennétek most a közelembe, hogyha ezeket így tudnátok rólam. Egyszóval az emberiség számára én egy kudarc vagyok, aki semmit nem ér. Van bármi értelme ezek után még folytatnom ezt a nyomorult életet?

2022. aug. 1. 15:17
1 2
 1/12 Semuhi válasza:
27%
Nemszabad!!!! Kezdj el játszani a black desert onlineval keress klánt discord beszélj szépen szocializálodsz stb.. 17 vagy 17 mennifog es tudod miért? Mert hiszek benned és mindenki aki ide fog irni hisz benned !!!!
2022. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Semuhi válasza:
38%
Tudom milyen rossz ha sikereidet nemtudod megosztani.. pokol
2022. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
A kérdésre nem tudok válaszolni, csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne figyelj annyira magadra, ne foglalkozz magaddal, inkább legyél kiváncsi a világra és csodálkozz rá, végezz valami hasznos és értékteremtő munkát, tevékenységet.
2022. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
27%

Én is voltam már ebben a helyzetben. De nem adtam fel, próbáltam pozitív lenni, leszarni az emberek véleményét akiket nem is ismerek. Akit meg mégis ismertem és csalódtam,akkor onnantól úgy bántam vele ahogy kell. Az a helyzet, hogy ezen csak te tudsz segíteni, írásod alapján nem vagy egy idióta gyerek, tehát én azt tudom tanácsolni, hogy kezdj el meditálni, edzeni, sok vizet inni, egészségesebben enni és teljes mértékben szard le mit mondanak, hisznek rólad. Légy önmagad. Meg kell szeretned magad. Nehéz belekezdeni mint mindenbe de ha nem adod fel, sikerül.

Tudd, hogy nincs szükséged senkire semmihez. Elég ha te éled meg a pillanataid.. egyedül születtünk meg és egyedül is fogunk, egyátalán nincs baj azzal ha egyedül vagy és nem oszthatod meg senkivel a dolgokat. Nem kell.

Minden agyban dől el. Minden. Szóval fordíts pár fokot az agyadban. Tegyél meg mindent a boldogságodért, mi mindannyian azt tesszük. Ha más vagy mint a többi az erény. Az összes tudós is piszkálva volt egész életében. Légy erős, nem hiába vagy itt. És most miután ezt elolvastad gondolkozz el ezen és vezesd fel mit kell tenned és CSINÁLD!

2022. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát a sztorid vége elég bizarr. Nem tudom, hogy 17 éves fiatal mért gondolkodik ilyesmiken, de azt hiszem, hogy egy pszichiáterrel érdemes lenne mindezekről beszélgetned. Ő tud adni olyan gyógyszereket, amikkel jobban éreznéd magad.
2022. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen esetekben a legjobb ha most nyar van es elmes onkenteskesni. Legyen az allatmenhely, idos emberek segitese vagy valamilyen baptista szeretetszolgalat. Megpedig azert, hogy ott ertelmet lasd magadnak, ertelmet lasd a eletnek es hogy ha az ember segiteni tud az endorfint termel.


Azonkivul kezdj el sportolni. Megno az onbizalmad a tartasod, rendberakja a hormonokat es endorfint termel.


Harmadikkent pedig gondolj arra hogy ez mind atmeneti. 10 evra ra nem ia fogsz erre az egeszre emlekezni. Nagyon sokan atmennek ilyen perioduson tinikent (en is). Most mar azt sem tudom anno miert volt vilagvege. Ez csak atmeneti.


Valamint, slusszkent, tartozol a szeretteidnek azzal hogy nem teszed meg. Neked egyszeru, de oket egy eletee megnyomoritod. Egy eletre.

2022. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
98%

Mivel senki nem adott értelmes választ, itt van egy.

Szóval nem tudom milyen kapcsolatod van szüleiddel, de beszéljetek erről. Mond nekik hogy szeretnél pszichológushoz menni, mert hidd el ő tud neked segíteni a szociális szorongásodon. Szerintem ha ennyire félsz beszélgetni, először csak setalgass a városban, olyan helyen ahol sok az ember és miközbe járkálsz, fülelj miket mondanak a körülötted lévő emberek. Ha vásárolsz a boltban mini interakciónak, remek egy pénztáros. Kérj tőlle szatyrot vagy esetleg kérdezd meg a bolti eladót, hol találod xy terméket. Ezek azért jók mert ha valami balul sül el könnyen "menekülni" tudsz a helyzetből, mégis vadidegen emberekkel beszélgettél :) első lépésnek jó ez. A barátkozásra nincs külön szabály, én például ránézésre látom ki az akivel eltudok beszélgetni, és ki az akihez inkább csak indokolt esetben szólok. Nemtudom vallásos vagy-e de sok ilyen helyen van iflyusagi napok, ahol sokkal befogadobbak a fiatalok. (régről nekem is vannak még ilyen ismerőseim, szóval tapasztalatból írom) Kicsit írhatnál arról mi okoz meg nehézséget a barátkozásba, én szeretnék neked segíteni és hiszem, hogy sikerülni fog olyan barátokat találnod akikkel boldog lehetsz.☺️ (de legalábbis mrgoszthatod velük sikereidet)

2022. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, hogy így érzel most. Nem biztos, hogy vigasztal, de sokan vannak így alapból is, az utóbbi pár év pedig kifejezetten sokkoló.

Egyrészről egyáltalán nem csoda, hogy így reagálsz ezekre.

Másrészt viszont van segítség. Meg kell talalnod, aki neked legjobban megfelel. Pszichológus, mentálhigiénés segítő…valaki.

Szeresd magad annyira, hogy keresel valakit. Ő majd segít, hogy kitaláld, merre kell menni. Annyi csak, hogy ha nem válik be valaki/valami, akkor keress tovább!

Sok sikert!

2022. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hetes, köszönöm, hogy rákérdeztél erre, ugyanis tényleg rengeteg dolog van még, ami miatt nem tudok barátkozni. Az egyik ilyen az az, hogy a figyelmem nem túl leköthető semmivel. Ha beszélnek hozzám is képtelen vagyok sokszor figyelni a másikra, pedig szeretnék, de mégis elkezdem máson törni a fejem. Emiatt gyakran nehézségeim vannak a tanulásban is, ugyanis a tanárra se figyelek sokszor. Ezért sokszor a házim sincs kész, elfelejtek dolgozatokat, amiket beígértek, de mindegy ez most mellékes. Szóval a barátkozásban ez azért gátol meg, mert nem tudom egyáltalán sokszor azt se, hogy miről kezdtünk el beszélgetni. A másik dolog még amiért képtelen vagyok erre, az az, hogy nem tudok válaszolni sokszor akkor se ha sikeresen értelmezem azt amit mondanak. Egy két szavas válaszokon kívül nem tudok rendes válaszokat adni általában, mert nem tudom mit kéne mondanom, ugyanis nem jut eszembe semmi, amiről beszélnem kéne tudni, mivel életem során meg tudom számolni 2 kezemen, hogy mennyit beszélgettem nem egy két szónál többet valakivel. Meg még ktt van az is, hogyha egyáltalán valakivel beszélgetek is, képtelen vagyok értelmezni a másik fél érzelmeit, hogy neki most nagyon elege lehet belőlem, vagy most szeretne velem beszélgetni egyáltalán. Szóval ja, én el nem tudom képzelni magam mások helyében, hogy mit gondolhatnak, viszont állandóan az jár a fejemben, hogy rólam biztos csupa rosszat. De még az is meggátol a barátkozásban amit írtam is, hogy félek elmélyíteni egy beszélgetést olyan irányba hogy miket csinálunk a szabadidőnkben meg ilyenek. Mert tök gáznak érzek mindent amit csinálok. De enélkül meg soha nem találom meg a közös hangot senkivel. Szóval ja, ezek nehezítik meg, hogy barátkozzak. Remélem, ez segített abban, hogy egy kicsit tudj segíteni.❤
2022. aug. 3. 01:03
 10/12 A kérdező kommentje:
Még így annyit írnék, hogy pszichológushoz nem szeretnék menni, mert ő se tud nagyon többet mondani, max pár tanácsot rengeteg pénzért cserébe. Tudom, mert már voltam még amikor kisebb voltam, és bántottam önmagamat.
2022. aug. 3. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!