Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha ahhoz is kevés...

Mit tegyek, ha ahhoz is kevés vagyok, hogy öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem depresszió. Nem érzem jól magam a bőrömben. Már nagyon régen rájöttem, hogy esélyem sincs, hogy ez változzon. Agytúrkászhoz fiatal korom óta járok (bőven elmúltam 50). Egy időben gyógyszerezni is megpróbáltak, de az nagyon sokat rontott a helyzeten.

Az első pár kérdésre a válasz:

*Sok agytúrkászhoz jártam. Mind sarlatán volt.

*Azért érzem rosszul magam, mert nem tudok bánni az emberekkel, illetve nem tudok örülni, amikor elérek egy-egy célt, eredményt, hanem azonnal a következő feladatokat látom

*Az emberek szélsőségesen semmibe vesznek. (utoljára autóalkatrészt vettem. Kérdezte az autó adatait. Adtam a forgalmit, de továbbra is engem kérdezett. Más típushoz való alkatrészt adott, pedig ezerszer elmondtam az érzékeny adatokat)

*Volt egy öngyilkossági kísérletem, de az, hogy nem sikerült annyira rossz (kudarc) élmény volt, hogy nem ismételtem meg. (pedig indokolt lenne)



2022. márc. 23. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Utaltasd be magad kórházba pszichiátriára.
2022. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Magányos is vagy?

Az sokat dob a latba, ha az embernek van valaki az életében, akire számíthat. Van ilyen ember a környezetedben?

2022. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es

Voltam. Semmit nem csináltak, az eredmény ennek megfelelő

Van feleségem. vannak munkatársaim

2022. márc. 23. 11:58
 4/12 A kérdező kommentje:
A "fehér köpenyes" vonalat már régen lejártam, sajnos semmit sem ért
2022. márc. 23. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem, mi okod az öngyilkosságra! Többet is leírhatnál az életedről!

Tehát, mindig eléred a céljaidat, de ez téged nem tesz boldoggá! Szegénykém...

Más meg egész életében semmit nem ér el, mint például én! Akármilyen célt tűztem ki magam elé, mindben elbuktam... Sosem jött össze semmi az életemben!

Itt vagyok 30 évesen barátnő, karrier nélkül! A szüleim, nagyszüleim meghaltak! Soroljam még...?

Az iskolás éveimet meg sem említem... Gyakorlatilag, egy érzelmi roncs lett belőlem, úgy kicsináltak szinte minden nap lelkileg...

Volt, hogy 7. - ben annyira el voltam keseredve, hogy eldöntöttem, hazamegyek és leszúrom magam!

Te meg itt nyavalyogsz, mikor a leírásod alapján ez nincs különösebb okod...!

Nekem lenne igazán okom kinyírni magam! Depressziós is vagyok hosszú évek óta és napi szinten kerülget is a gondolat, hogy semmi értelme léteznem...

Szedd már össze magad és örülj neki, hogy te legalább elértél valamit az életedben! Nem vagy egy örök lúzer, mint rengetegen rajtad kívül! Csak nem tudod megbecsülni, amid van!!

2022. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha így nézzük van egy munkám, amit gyűlölök (Annyira, hogy fájdalmaim vannak, amikor dolgozni megyek). Hajlandó lettem volna vén fejjel más szakmát tanulni, de rájöttem, hogy pont azok a dolgok nem változnak, amit gyűlölök (kezelni kell az ügyfeleket, munkatársakat)

Életem első 20 évéről a legjobb, amit mondhatok, hogy elmúlt. Rendszeres verések, volt matek dolgozat, amire annyi volt írva: "Tőled nem ezt a megoldást vártam 1". Ugyan akkor az sem esett jobban, hogy a fősulin a matektanár elment Jeruzsálembe. Előtte elbeszélgettünk a Siratófalról, a Mózesi törvényekről. Ebből hibás következtetést vont le, de utána nem voltak gondjaim a matek vizsgával.


Kedves 5-ös pénzügyi értelemben rendben vagyok, de állandó fájdalmaim vannak (ezek egy része valós, egy része lelki eredetű, de épp úgy fáj). Hidd el nem az a lényeg, hogy mik a bajaid, hanem, hogy tudod-e kezelni. Az életemet, ha megeröltetem magam, sikertörténetként is fel tudnám írni, de nem tartanám igaznak.

2022. márc. 23. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez depresszió. Pszichiáterhez menj, ne pszichológushoz, illetve neked is kell akarnod, hogy jobban legyél. A gyógyszert is megpróbálhatnád, azóta modernebbek, másfajták, meg sokféléből választhatsz, és ahhoz is idő kell egyébként, hogy a szervezeted ráálljon, nem rögtön fog segíteni, türelem kell.
2022. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Almási Kittinek van egy könyve, Ki vagy te? az a címe. Én egy rakás sz4r vagyok, tényleg mindenben, szerintem ilyen téren tuti egy nulla vagy hozzám képest:)! Én amit lehet mindent elb@szok. Nem is ezt a könyvet akartam elolvasni, mert pont ezt nem láttam problémának magamnál, pont az emberek elvárásai amik nem hatnak meg, majdnem véletlenül landolt nálam a könyv. Nos, mondanom sem kell... olvastam magamat. Amit adott nekem -és ezért javaslom neked is a bajodra-, hogy olyan átlag ember vagyok, mint mindenki más, nem pedig egy rakás sz@r, egyszerűen csak meghibásodott a gépezet. A hibák le vannak írva, zseniális volt olvasni és hihetetlenül felszabadító, hogy csak tenni kell és van megoldás. Nem akaraterő kell, meg hasonló ökörségek, hanem szimplán kicserélni egy csavart. Pont jó példa az autóalkatrészes sztorid miatt. Meglátod a te gépedben melyik csavar van szétmenve (az enyémbe mindegyik) és azokat kicseréled úgy megy, mint az új:) Legalábbis remélem, mert én most a hibakódkiolvasó szoftvert futtattam le ezzel a könyvvel, remélem mostantól egyenes lesz az út.

Említetted a gyógyszereket. Itt olvastam egy hasonló segítségkérő kérdésnél és amikor nekem jó lett akkor megfogadtam, ha ilyen kérdést látok minden szenvedőnek segítek és tovább adom. Úgy voltam vele amikor megvettem, hogy nem veszíthetek. Csak gyógynövény, vitamin: Rhodiola Rosea + B3 vitamin, emellé B vitamin komplex -ez volt az első itteni infó, szedtem vagy 2 hónapja, amikor valaki írta egy kérdés alatt: "L-tryptophan, 5-HTP, L-phenylalanine, L-tyrosine.

Előbbi kettő a szerotonin, utóbbi kettő a noradrenalin és dopamin szint növelésére jók." Keresgéltem neten és L-Tryptophan és Tyrosine elnevezéssel találtam kapszulát, pár hete eszem. Legjobb szívvel ajánlom neked ezeket.

2022. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Láttam a "gyógyszerek" eredményét. Ennek ellenére elfogadtam, amikor "ajánlották". A hatás leírhatatlan volt. Úgy belassultam, hogy azt éreztem, hogy a világ elszalad mellettem. Mire reagáltam volna valamire, már továbbment a partner. Köszönöm ez egyszer elég volt.
2022. márc. 23. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
9# próbáld meg amiket írtam, azok táplálékkiegészítők, nem gyógyszerek, azoktól nem lesz ilyen problémád, ellenben ha neked is bejön (nekem bejött, de simán lehet olyan szervezet, aminek nem) akkor semmilyen problémád nem lesz. De hetesnek is igaza van, modernebbek a gyógyszerek és lehet többedik próbálkozás amikor megtaláljátok a megfelelőt. De téged is megértelek. Eleve sokan ódzkodnak a gyógyszertől, mint látjuk te elfogadtad, tehát úgymond nem érheti szó a házad elejét. A rossz tapasztalat evidens, hogy visszaveti a lendületet, ilyenkor nagyon nagy szerepe lenne a pszichiáternek, ezen a ponton átlendítse a joggal csalódott páciensét. Még volt is erőd segítséget kérni, szóval nem a levegőbe beszélsz. Lehet a doki sem a te embered volt, ahogy olvasom tök általános, hogy valaki nem elsőre találja meg a hozzá való szakit. Nem adnám föl a helyedben ezt a vonalat, tedd félre, pauza, fuss neki amit javasoltam, vagy ha időközben kapsz olyan ötletet amit testhezállóbbnak látsz akkor azt, ha bejön akkor fasza minden, ha mégsem akkor leporolhatod a félretett koncepciót. Van olyan pszichiáter, aki pszichológia szakot is elvégezte, esetleg ilyet keress.
2022. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!