Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 1 hónap után abbahagyom az...

Ha 1 hónap után abbahagyom az antidepresszáns szedését lehet elvonási tünetem?

Figyelt kérdés
Dulseviat szedek napi 120 mg-t de abba szeretném hagyni, lehet baj?

2023. ápr. 30. 17:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Most bűntudatom van, hogy elfogadtam a gyógyszert és lehet nem tudom abbahagyni :(
2023. ápr. 30. 18:10
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"Nem hiszem, hogy konkrétan a gyógyszer miatt vagyok rosszul hanem a depresszív gondolatoktól amire nem hat a gyógyszer"


Egyszerű a képlet: nem kell hogy depresszív gondolataid legyenek és akkor könnyedén elhagyod a gyógyszert, nem fogsz hiányt szenvedni ha nem szeded

2023. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

1-2 hónapba is beletelhet, míg hat. Ez nem olyan, mint egy fájdalomcsillapító.

Az első kb 1 hétben ráadásul fel is erősödhetnek a depresszív tünetek. Én Prozac-ot szedtem, ott ott volt a mellékhatások közt, hogy öngyilkossági kísérlet (mondjuk ez elég murisan hangzik utólag).

Antidepresszánst nem szabad orvos utasítása nélkül elhagyni. Ha fokozatosan szoksz le róla (legalább fél év), nem lesz semmi baj, de egyik napról a másikra baromi veszélyes abbahagyni.

Megszámolni nem tudom, hányfajta gyógyszert kellett szednem régen (antidepresszáns, nyugtató, antipszichotikum stb.), egyikre se szoktam rá, szóval tapasztalatból beszélek. Ez nem olyan, mint a filmekben, hogy egyszer beszeded oszt egyből drogos leszel.

2023. máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
lesz elvonási tüneted ami meg fog tépázni,ezek nem cukorkák,legközelebb gondold át,milyen kérdést írsz ki,foglalod a helyet másoktól!!!!!!!!!!!!
2023. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!