Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatokkal...

Öngyilkos gondolatokkal érdemes pszichológushoz fordulni, vagy az már nem az ő hatásköre?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, 11 éves korom óta jelen vannak az életemben az öngyilkos gondolatok. 18 éves koromban meg is próbáltam, meg később is csináltam magamnak olyan helyzeteket, amik veszélyesek voltak és simán lehetett volna halál is a vége. Most még úgy érzem hogy nem tenném meg, bár nagyon gyakran gondolok rá, hol erősebben vannak jelen ezek a gondolatok és akkor érzem hogy milyen jó is lenne, hol alábbhagynak akár hetekre. Egyedül a családom tart vissza hogy megtegyem mert nem akarok ekkora szenvedést rájuk tenni, testvérem meg nincs.

De úgy érzem hogy előbb utóbb ez lesz.


Ezen tudna segíteni pszichológus vagy ez már komolyabb dolog?



2022. jún. 1. 15:48
 1/3 A kérdező kommentje:
mármint úgy érzem hogy pl nagy vita során lehet nem tudnék parancsolni magamnak és lehet tényleg úgy megvágnám magam hogy abból baj lenne illetve konkrét tervem is van hogyha valóra válna a legnagyobb félelmem akkor mit tennék
2022. jún. 1. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább pszichiátriára kellene menni.
2022. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fárasztó96 ***** válasza:
Keress fel alkalom adtán pszichológust is, nekem ő segített sokat
2022. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!