Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságot tervező emberek...

Öngyilkosságot tervező embereknek mit tud tenni, tanácsolni egy szakember?

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy azok az embekek, akik megteszik az öngyilkosságot, hogy van bátorságuk rá. Az a legnehezebb, amikor megtervezte, eldöntötte és kimegy a helyszínre, de a legnagyobb bátorság az a pár másodperc, amikor végbeviszi. A múltkor január végén volt az, hogy egy huszonéves lány valamiért eltervezte, hosszú búcsúlevelet írt, ami facebook-on is fent volt és fájó volt olvasni, én is megsirattam a lányt pedig nem ismertem. Ezt követően kiment a helyszínre és megtette. Ez a nagykőrösi eset, amikor vonat elé vetette magát. Pedig az utólsó pillanatban, mikor közeljárt a vonat, és készült elélépni, még akkor sem késő, meggondolhatta volna magát. Ilyen esetekben a médiacikk végén mindig ott van egy telefonszám, hogyha bárki elszánja magát vagy rajta gondolkodik vagy a családtag, imsmerős van ilyen helyzetben, hívni kell egy telefonszámot. Ez szakember, aki meg tudja menteni az embert, jogy végbevigyen ilyen szörnyű tettet. Az érdekelne, hogy mit tud csinálni, mit tud mondani, javasolni, hogy tud segíteni egy ilyen szakember, hogy ne tegye meg ezt a borzasztó tettet az ember?

2023. máj. 1. 21:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
És lepattintottak, hogy nem tudnak segíteni? Azért ezt így kötve hiszem el. Nem küldtek tovább pszichiáterhez? Mit mondtak konkrétan?
2023. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem látják a terápiás célt, túl hosszú terápia kellene, nem vállalnak most ilyet, stb stb.

Nem mondtam,hogy nem küldtek tovább,de egyrészt az az időpont még messze van, másrészt nekem csak annyi kellene, hogy valaki beszélgessen velem,az sokat segítene.

Harmadrészt nem hiszem, hogy még egyszer el tudom a bajom bárkinek is mondani.

Egy barát, aki már nincs, és 2 pszichológus hagyott magamra.

És azért nem kis dolgokról van szó,hogy elmondjam hetente. Nekem ezekről nagyon nehéz beszélnem,és az is nagy dolog volt,hogy 1 pszichológushoz elmentem. Nemhogy kettőhöz.

Szóval itt tartok most. Nem tudom, mi lesz a vége.

Ma is azt mondta a klinikai szakpszichológus, hogy szánjak több időt magamra,relaxáljak. Hát köszi. Ha tudnék magamon segíteni, nem kértem volna segítséget.....

2023. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod van, de semmiképpen ne add fel. Ha továbbirányítottak, akkor tovább kell menni. Lelkisegély szolgálattal próbálkoztál már, velük beszéltél? Ők nyilván nem nyújtanak terápiát, de ha csak empatikus meghallgatásra lenne szükséged, abban biztosan tudnak segíteni és átvészelni az időszakot, ameddig eljutsz szakemberhez.
2023. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Gondolkodtam már rajta,de még nem hívtam fel.



Szóval kérdező! Nekem nem tudtak segíteni, de ez nem azt jelenti, hogy másnak se tudnak. Van,aki jó szakemberhez kerül,és terápiát kap,ami használ.

2023. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

13!

Köszi...


Most nagyon magam alatt vagyok. Éjszakára megyek, aludnom kéne,de fojt a sírás egyfolytában ...Frankó lesz így dolgozni. Ilyenkor amúgy se tesz jót az éjszakázás nekem.


Hónapok óta leveleztem ezzel a szakpszichológussal,vártam,hogy bekerülhessek hozzá.

Most ez nagyon rosszul esett,hogy elküldött...

2023. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
15- és mi a baj, meg tudod fogalmazni? Mitől vagy ennyire lehangolt?
2023. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

16!


Köszi, de hosszú....Nagyon.

2023. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Konkrét indok?
2023. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%

18!


15ös vagyok. A kérdésed nekem szól? Akkor kérlek, fejtsd ki bővebben, mert így nem igazán értem,mire vagy kíváncsi.

2023. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!