Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet szociális fóbia vagy...

Ez lehet szociális fóbia vagy elkerülő személyiségzavar ?

Figyelt kérdés
Minden társasági helyzetbe zavarba vagyok. Szorongok. Munka közben mindig az van bennem hogy engem néznek és kiröhögnek,kibeszélnek. Félek a megìtéléstől. Túlérzékeny vagyok minden kis beszólásra. Képes vagyok napokig szorongani meg gyomoridegem ia van ha valakivel kell találkoznom.telefonálni is utálok. Túlgondolok minden helyzetet és közbe nem is ugy történik ahogy túlreagáltam. Kikészít ez teljesen. Olvastam mind 2 betegségről és szinte egyformák a tünetek.
2023. máj. 4. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A megfelelő szakemberek diagnosztizálnak.

Az olvasás nagyon klassz dolog, valós segítséget nem akarsz? Vagy itt majd megmondják, hogy mi a bajod, illetve megtippelik, megnyugszol és mehet tovább így az élet? Mi a terv?

2023. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a terv,hogy kívancsi voltam mások véleményére ,mert dokira nincs pénzem.
2023. máj. 5. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyértelműen az. A szociális fóbia és az elkerülő személyiségzavar kéz a kézben jár. Utóbbi az előbbi következménye.
2023. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És honnan lehet megkülönböztetni ?
2023. máj. 17. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem írtam pontosat az előbb... Nekem is valamelyik van a kettő közül. De őszintén, sok különbséget nem látok a két fogalom közt, ahogy olvasom a leírásokat. Az elkerülő személyiségzavar súlyosabbnak tűnik, de ennyi. Bár biztos kell legyen más különbség is, mert egyébként lehetne ugyanaz a fogalom egy skálával. Mint ahogy a depresszió mértékére is vannak kategóriák
2023. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olvastam én is sokat mindegyikről,de nem látok különbséget. Ezek csak terápiával lehet gyógyítani ha jol tudom és a gyógyszerrel nem.
2023. máj. 17. 23:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Támogató biztonságos közeg simán tud segíteni ha olyan emberek vesznek körbe. Ha érzed a folyamatos szeretetet és biztonságot, akkor egy idő után újra lesz hited a körülötted élőkben és magadban. Nekem ehhez pl elköltözés kéne, keresem az olyan helyeket ahol nyugodt és megértő légkör van normális emberekkel.
2023. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sajnos nem lehet kigyógyulni belőle. A terápia meg mint minden más, sajnos nem az átlag embereknek lett kitalálva mert extrém drága. A személyiségzavarokat nem lehet gyógyítani. Jelenleg még nem tart ott az emberiség, a technológia, hogy ezt gyógyítani tudja. Sajnos aki ilyenben szenved az így fogja leélni az életét.
jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ahogy az utolsó írja egyre jobban így gondolom én is és ahogy megy az idő egyre rosszabb.
márc. 5. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Részben másként látom ezt a kérdést, mint a 3., 5. és 9. hozzászólók. Éppen azért fontos megkülönböztetni a fóbiákat és a személyiségzavarokat, mert bár lehetnek azonos vagy hasonló tüneteik, de egészen mások a terápiás lehetőségeik és kilátásaik.


A személyiségzavarok olyan maladaptív személyiségvonások, amelyek általában megcsontosodottak és áthatják az egyén érzelmi életét, hozzáállását és viselkedését, ezért rendszerint több éves terápiával is csak nehezen korrigálhatók.


Ezzel szemben a fóbiák nem a személyiséget átható zavarok, hanem csak bizonyos helyzetekben, bizonyos ingerekre jelentkező szorongásos tünetek, amelyek mögött a pszichoanalitikus megközelítés szerint elfojtott traumák, szorongások mutathatók ki, míg mások szerint kondicionális tanulással "elsajátított" szorongásról van szó. A fóbiák többféle módszerrel gyógyíthatók, vagy legalábbis megfelelő terápia alkalmazásával néhány hét vagy hónap alatt komoly javulásra van kilátás. A fóbiák másféle terápiát igényelnek, mint a személyiségzavarok.


A fentiek miatt úgy gondolom, hogy érdemes lenne elmenned egy szakemberhez, aki meg tudná állapítani, hogy szociális fóbia, vagy elkerülő személyiségzavar (vagy mindettő, vagy valami egészen más) van a szorongásos tüneteid hátterében, mert csak ezután lehet meghatározni azt, hogy milyen kilátásaid vannak a probléma elmulasztására és az milyen terápiát igényel.

márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!