Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet baj ha 1 napig nem...

Lehet baj ha 1 napig nem veszem be az antidepresszáns gyógyszeremet?

Figyelt kérdés

Holnap étterembe mennénk, szülinap ünneplés stb. és innák egy kis alkoholt és nem akarom a gyógyszer mellékhatásait érezni pl. gyomorfájás, magas pulzus, étvágytalanság 😕

Ha 1 napig nem szedem lehet baj pl. elvonási tünet, rosszullét?

30 napja szedem Duciltia 120 mg



2023. máj. 4. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem, semmi bajod nem lesz
2023. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
De az a baj hogy a duloxetin hatóanyagnál lesz bajod. Túl rövid a felezési ideje ahhoz, hogy elvonási tünet nélkül ki lehessen hagyni egy napot. A többi, hosszabb felezésű antidepresszánsokat (pl. sertraline vagy escitalopram) simán ki lehet hagyni egy napig, de ezt nem.
2023. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
#2 nem tudom, én is ezt szedem ugyanilyen mennyiségben, de nekem ha 1 napig nem veszem be nincs semmi bajom. A második nap második felében kezdem el érezni kb, hogy na okoskám megint kihagytad a gyógyszered.
2023. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Innák....hát ne igyál, mert a véredben ha ki is hagysz egy napot benne van a hatóanyag. Ráadásul 120mg bazi nagy adag.
2023. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, inkább kibírom akkor, hogy nem iszok. 😅 Legszívesebben abbahagynám a szedését, mióta meglett emelve 120-ra a pulzusom magas 90-106 közötti úgy, hogy béta blokkolót is szedek...
2023. máj. 4. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Nejem elhagyás után 4-5 nappal volt elvonási tünetem. 2 éves szedés után.


Szerintem 30 napos szedésnél 1 napot kihagyva nem lesz.

2023. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Reggeli szedés mellett este keveset tudtam rá inni. Minden gyógyszeremre tudok inni. Orvosi tanácsra mini adagot és azt is lassan.
2023. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Még jó is hogy kihagyod ez esetben.
2023. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!