Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen, mit tegyek?

Valaki segítsen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pánikroham kapott el.

2023. máj. 4. 22:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A pánikroham az tudtommal max félórás. Ez inkább szorongásroham. Most hogy vagy?
2023. máj. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Most sokkal jobban, igazából tartott 2 órán át, bár a legekényebb rész az lehetett kb. 1 óra. Közben olvastam a témában tapasztalatokat meg végig olvastam ezt az oldalt is: [link]


És hát minden tünet stimmel, kivétel nélkül mind meg volt:


"Egy pillanatnyi veszélyhelyzetben vagy akut stresszhelyzetben mindannyian tapasztalhatunk pániktüneteket. Viszont amikor a pánikrosszullét ok nélkül jelentkezik vagy ismétlődik, heves szívdobogással, fulladásérzéssel, mellkasi szorítással, izzadással jár, és bizonyos helyek vagy emberek elkerülését eredményezi, akkor már pánikzavarral állunk szemben.


A pánikzavar további lehetséges tünetei: gombócérzés a torokban, szédülés, ájulásérzés, hőhullámok, hidegrázás, remegés, kontrollvesztéstől vagy megőrüléstől való félelem, a valóságtól való elszakadás (derealizáció) vagy az önmagától való eltávolodás (deperszonalizáció) érzése.


A felsorolt tünetekkel jellemezhető, rohamszerű pánikállapot többnyire gyorsan, általában 10 perc alatt éri el maximális intenzitását, majd 20-30 perc alatt megszűnik."


Szerintem az idő hossza egyedül csak azért nem, mert ez volt az első ilyen eset velem, és nem tudtam hogy kezelni, folyamatos generálódott újra és újra bármilyen negatív gondolat hatására, már amiatt is pánikoltam el fog-e múlni valaha is egyáltalán.. de aki tudja kezelni, nem görcsöl rá meg stb.. írnak egy csomó jó dolgot mit lehet ilyen helyzetben tenni, akkor elvileg hamarabb elmúlik. Mindenesetre ez volt életem legszarabb élménye idáig, pedig volt már sírós, magamba fordulós szerelmi bánatom is, de az meg sem közelítette ezt.


Köszönöm egyébként mindenkinek aki írt!

2023. máj. 5. 02:33
 13/15 anonim ***** válasza:
Beírod a keresőbe, hogy klinikai szakpszichológusok. És nem fog ráérni rögtön az első, sokat kell végighívni. Mivel fizetős, semmi jelentősége a bejelentett lakcímednek. Kb 20 ezer egy alkalom. Ha annyira nem vagy jól, akkor pszichiáter is elkél és antidepresszáns+szorongásoldó. Szerintem nem depresszió, legalábbis ennyiből nem, hanem szorongás.
2023. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél addig is beszélgetni, nekem írhatsz. Nem vagyok orvos, de sokat segíthet kiönteni a lelked. Nekem is ez kéne.

17L

2023. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Inkább pszichiátert fogok felkeresni szerintem, az van tőlem nem messze állami kórházban is és ugye legalább így ingyenes..


Az a baj, nehéz megmondani mi volt, mert van ezer féle depresszióból is, és azoknak is különböző fokozatai. Ehhez szakember kell. De egyben biztos, hogy volt egy pánikrohamom. Számomra nem volt semmi élmény mert azt se tudtam mi van. Az nem csak sima szorongás volt, azt hittem meghalok komolyan.. Most már így utólag persze nyugodtabb vagyok, de abban a pillanatban amikor rákerestem ilyeneket is találtam hirtelen hogy simán össze lehet téveszteni egy szívrohammal is mondjuk, tiszta halál félelmem volt.. Azóta már tényleg jobban vagyok, mivel nem ismétlődött meg azóta így tényleg elhamarkodott lenne azt mondani hogy pánikbeteg vagyok.. ez megkönnyebbülés, borzasztó lehet azoknak.. rettegni mikor jön a következő..

2023. máj. 5. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!