Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekkori trauma hány éves...

A gyerekkori trauma hány éves korra jön fel ?

Figyelt kérdés
2023. máj. 10. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan szinten változó és egyénfüggő, hogy nem lehet rá válaszolni. Bármikor. Szinte bármi hatására
2023. máj. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leginkább akkor, amikor az ember már képet tud alkotni a világról és sokkal jobban átlátja, hogy mi a helyes.


Ekkor visszanézve nagyon el lehet borzadni - mennyit eltűrtünk szó nélkül!

2023. máj. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Phoney ***** válasza:
100%

Van, akinek sose jön "fel", egész életében észrevétlenül vergődik vele, levezeti másokon, köszöni "jól van", illetve ha mégsincs jól, akkor arról a csakis a külvilág tehet.

A vergődés, hadakozás a traumával viszont kb. azonnal elkezdődik, annak nem kell idő.

2023. máj. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

1-nek nincs igaza.


Tanulmanyok szerint olyan 20 - 30 as evekben mar vannak jelek. De maga gyerekkorban is. Aggresszio, baratsagtalansag, tanulasi nehezsegek meg egy rakas kellemetlen tunet.

2023. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Én mondjuk naivabb fajta ember vagyok 25-30 között jöttek. Mintha valami megvilágosodás jött volna, bennem nagyon más film forgott a családról, és el is nyomtam a valóságot.
2023. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
4, dehogynem. Rohadtul nem mindegy mi az adott trauma. Nem mindenkinél az agresszió lesz jelentős. Mindenkinek más, lehet hogy előbb, lehet hogy később jön fel a trauma, és okoz nehézségeket
2023. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

6


Tanulj

2023. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 48 évesen fogtam fel, hogy valszeg egész életemben a gyermekkori traumáim vittek rá, hogy ennyi mindent elrontsak. Korábban ez egyszerűen nem merült fel, azt láttam, hogy a lányokkal mindig hasonló módon rontom el, de nem kötöttem össze, hogy ez kapcsolatban van a szüleim, nagyszüleim aszexuális viselkedésével pl. Van egy könyv: Shapiro: Győzd le a múltad! nézd meg esetleg.
2023. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!