Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki öngyilkossági...

Ha valaki öngyilkossági kísérlet miatt kórházba kerül, mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés
Például ha túladagolja magát gyógyszerekkel de megtalálja valaki és bekerül a kórházba mennyi ideig tartják bent? Segítenek neki vagy rosszul bánnak vele, elítélik az ilyen embereket?

2023. máj. 12. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A fiam pontosan ezt tette januárba, öt hétig volt kórházban. Megfigyelték, kikérdezték többször, gyógyszert kapott, vizsgálatokat végeztek, tanácsokat kapott, voltak egyéni és csoportos foglalkozások. Nagyon rendesen, emberségesen bántak vele. Senki nem ítélte el, segíteni próbáltak neki. Utána hosszabb ideig terápia kezdődött, ez vsz több hónapig fog még tartani.
2023. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Segítenek neki. Az a dolguk.
2023. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Rokonom ezt tette, egy éjszakát volt bent, magához sem tért, de már elküldték.
2023. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én sajnos pontosan így jártam.

Túladagoltam magam nyugtatókkal, ám rámtaláltak. Mivel már eszméletlen voltam, nem emlékszem arra - később mesélték el -, hogy először gyorsan bevittek a helyi kórházba gyomormosásra, majd kisvártatva átszállítottak egy másik városban lévő elmegyógyintézetbe. Csak másnap délután tértem magamhoz, de akkor még teljesen készen voltam, azt sem tudtam, hol vagyok, csak harmadik nap tisztultam ki teljesen. Egy hetet töltöttem bent összesen. Sokat segítettek az ápolók, a fődoki is egy nagyon helyes, rendes fiatal korombeli nő volt, egyáltalán semmilyen rossz bánásmódban, elítélésben nem volt részem. Kaptam gyógyszereket, rendes kaját, felvehettem a "kinti" ruháimat, a kórház területén belül nappal mindig oda mentem, ahova csak akartam. A betegtársaim is nagyon rendesek voltak, és sokat segítettek abban, hogy helyrebillenjek. Talán a negyedik vagy ötödik napon be kellett mennem egy orvosokból és ápolókból álló "tanácshoz", ahol biztosítottam őket, hogy nem szándékosan próbáltam végezni magammal (csak az alkoholos befolyásoltság és pillanatnyi elborultság kellett hozzá), és megígértem, hogy nem kísérlem meg többé.

Miután kiengedtek, még sokáig szedtem gyógyszert és jártam pszichológushoz, de saját szakállamra abbahagytam ezeket. Bár ma is szinte ugyanolyan szar minden, mint akkor volt, de azóta nem jutott eszembe az öngyilkosság.

2023. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

"Ez akarattal szerzett betegség."


Ilyen hülyeséget mondani...

2023. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki a fene akarna magának bármilyen betegséget, főleg ilyet? Borzalmas, aki ilyet mond.
2023. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

"magához sem tért, de már elküldték"

Szóval nem volt magánál, és azt mondták neki, hogy menjen haza. Jó. És erre ő nem ment, hiszen nem is volt magánál. Ott maradt.

Akkor miről beszélsz?

2023. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!