Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni anyukámon?

Hogyan tudnék segíteni anyukámon?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a sztori, hogy alapból egy pánikolós személyről van szó, aki régebben csak annyival volt zavaró, hogy zaklatják a környéken meg hasonló (féligazság volt mert inkább ilyen képzelt támadás volt, simán ki lehetett volna kerülni)

jelenleg az a helyzet, hogy trauma is érte és én is elköltöztem, azért mert igazából felnőtt vagyok meg nekem se tett jót folyton olyan dolgokon való pánikolás, ami nincs. Meglátogattam ma anyukám és azt mondta lecsukták apám meg hogy el kell menekülni mert le se írom mit fog vele csinálni (nem valóságos amúgy mert semmi ilyenről nincs szó), már egy ideje olyasmiket hallgattam, hogy rendőrség meg TEK-esek vannak apukámon de ilyen sincs szerintem, gyanítom hogy sok dolog ilyen kitalált, mivel ki se mozdul a házból és olyanokat mond, hogy ezt meg azt beszélik az utcán (úgy hogy ki se megy, csak hajlamos 2 szóból összerakni meg ráilleszteni másra egy más sztorit)

mondtam neki, hogy nem normális, bocsánatot kért mert észrevette ő is, hogy beteg, de ha szembesítem vele akkor elkezd veszekedni meg hasonlók.

De viszont ami felkavart az az, hogy a telepátiáról kérdezett, hogy mi van ha neki olyan képessége van hogy hallja más mit üzen és az alapján kap infókat (nem értettem igazán)

kicsit összeállt a kép most, az a baj én is felnőtt vagyok, ő is, de szerintem segítségre szorul, mert ezek már kicsit skizofréniára hajazó jelek. Nem akarom elkönyvelni betegnek meg ilyenek, de abszolút nem normális. Igazából félek tőle, hogy ha ez így marad akkor mi lesz? Az a helyzet, hogy menekülne a jelenlegi életéből de nem tud, paranoia és hasonlók. Én nem tudom hogyan tudnék ezen segíteni, jómagam is járok pszichológushoz mert nekem is vannak egyéb problémáim, de én még időben észrevettem és lehet, hogy egyedül élek, de nehézségeim vannak bizonyos dolgokban és nem tudom ilyenkor pl. mit kell cselekedni, vagy mi az elvárt, csak zavar a dolog, nem tudom mit tehetnék... hagyjam így a dolgokat és majd lesz valahogy? az a baj ezzel, hogy ez beavatkozás nélkül nem biztos, hogy fog változni. Igazából csak aggódok...



2023. máj. 20. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
egy orvossal lehet beszélni, de a gyógyszeres kezelést hanyagolni kell. a másik lehetőség egy társ vagy egy barát , aki ott van vele és nem hagyja magára.
2023. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom elkönyvelni betegnek"


Hát te annak könyveled el aminek akarod viszont orvosi szempontból súlyosan elmebeteg.

2023. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Paranoid skizofrenia igy a tavolbol.
2023. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gungasam ***** válasza:
Ne várd meg míg menekülni kezd az "ellenségei " elől. Még baleset érheti emiatt.
2023. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta zártosztályon van
2023. júl. 11. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!