Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar Kevert fázis-n...

Bipoláris zavar Kevert fázis-nál melyik a legjobb hangulatkiegyenlítő általában ?

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tüske.
2023. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt az orvosoddal kellene megbeszélni.


Szedtél már hangulatstabilizálót? És milyen más pszichiátriai gyógszereket szedsz?

2023. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Litium
2023. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Lítium, lamolep, aripiprazol
2023. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
A lítiumtól nekem tönkrement a pajzsmirigyem. Pedig én is nagyon lelkesen írogattam róla... egy ideig.
2023. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
convulex ről kinek mi a véleménye ?
2023. máj. 21. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Depakine crono ugyanaz mint a convulex, valproàtsav. Két éve szedem, minden okés. Hajhullást okoz ,azon atestem én is. Nyilván gyereket nm lehet mellette vállalni. A máj funkciókat érdemes nézetni vérvételkor. Hajhullást multivitamin és biotin plusz hajmasszazs +jó étkezés megállította nekem. Most már újra rengeteg baba hajam van. De a legtöbb esetben kihullik a hajuk tőle.
2023. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Nekem a kventiax segített sokat
2023. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha arra gondolsz, hogy oromteli, motivalt leszel, nincs legalis megoldas.


En kezeles depresszios vagyok.


Kiprobaltunk esketamintol kezdve, amfetamine-szarmazektol (igen van ilyen is csak nem tudsz rola legalisan is), apriprazolon at moclobemide, duloxetine, venlafaxine, es meg lamotrigine, pregabalin, nyugatashoz meg hidroxyzine, clonazepam, alprazolam - meg az SR resze, midazolam, es a lista mehetne BOVEN tovabb, akar kombinalva is ugy max 3 - 5 gyogyszerrel.


Egyiktol sem lett jobb. De valszeg en vagyok a legnagyobb balf*sz szerencsetlen hulladek is szar,hogy igy szulettem.


Egyedul mellekhatasokat ereztem. Egyedul a mirtazapine segitett aludni, es ennyi. De megint, mellekhatas, meghiztam, ilyenek, el kellett hagynom mert allergias lettem ra.


Talan egyedul az amfetamin-szarmazek segitett, de viszonylag rovid ideig, es nem megoldas. Nem volt euforiam, ez nem tiszta amfetamin. Hanem normalisan ereztem magam. Motivacio vegre, nincs allando lehangoltas, negativ gondolatok, dolgozok valamiert, van eletcel, meg amit a hetkoznapi emberek akik ide irkalnak megelnek, hogy mennek meloba meg ilyenek, buli fanta kola.


De otthagytam azt is, draga volt, nem volt ra TB, es mondom, nem volt megoldas. elolbb utobb visszatertem.


Szedtem antipszichokat is, haloperidol, risperidone, olanzapine. De aztan voltak olyan okosak hogy meg diagnozis ellenere nem kellett volna felirni antipszichotikumot annak, aki nem pszichotikus.


A depresszio meg nem pszichozis, hanem neurotikus tipus. Ezt nem csak en mondom, hanem kb. 6 pszicihater es 5 pszichologus. Kulonbozo szemelyiseg zavarokkal, meg mas szorongashoz kotheto zavarokkal.


Bipolaris meg megdurvabb. Szerintem melyebb depresszio hullam mint amit en erzek allandoan, nagyon nem kivannam. Maniabol atesni kemeny depresszioba, ez nem csak rad nezve de kornyezetednek is borzaszto lehet.


Sajnos tenyleg nincs ilyen, hogy ortomeljes lesz a depressziod. Max semleges. De legtobb esetben meg ez is egy elert szerencse.


Akik allitjak hogy ez meg az segitett nekik hogy 2 - 4 hetre ra ugy orultek mint a pitypang, azoknak nem tagadom lehet volt valamifele mentalis betegseguk, de hogy nem kemeny, az fix, lehet itt vitatkozni ezen, meg hogy "az en fajdalmam marpedig olyan kemeny volt!" igen, elhiszem, attol fuggetlenul lehetett enyhe amit konnyu/konnyebb volt kezelni


Es erezd magad kva szerencsesnek ahelyette hogy itt sapitozol hogy kijottel belole meg de szar volt es elvezd az eleted bszki ha mar talaltatok megoldast...


De bipolra visszaterve, mellette egy manias epizod, jo esetben egy. De az sem mindegy BipolI vagy II. a II-t meg konnyu/konnyebb kezelni, turni.


Az I az brutalis. Szornyu lehet es teljes aterzesem. A fsznak sem kivanom de tenyleg. Lattam bipolosokat (bipol. I), hat ... az az instabilitas... persze van antipszichotikum, lamotrigine meg minden lfasz, de nem oldanak meg tul sok mindent, max lecsillapitjak a tuneteket, es rontjak az eletminoseged.


Nem akarlak lebeszelni rola, de nagyon nehez ahogy en lattam. Megelni most es a jovoben, nem csak neked, a kornyezetednek.


A legdurvabbak szerintem A bipol I, kezelhetetlen depresszio/skizofrenia, es hadd ne felejtsuk el a borderline-t.


A tobbi az is rettento nehez, de meg sem kozeliti ezeket.


Persze most a mentalis betegsegek egy szukebb halmazarol beszeltem, nem emlitettem a fogyatekossagokat meg ilyenek.


Kerdesre valaszolva nincs konkret valasz. Lehetosegek vannak, pregabalin, lamotrigine ami sokaknak bevalik, rivotril, ezeket meg kiegeszitik altalaban valami antidepresszanssal, szorongasoldoval, stimulanssal (valamelyikkel).


Ugy 2-3 allando gyogyszerezes. Amik egy par ev mulva elvesztik a hatasukat, ami nem igazi elvesztes, de nem fognak annyira hatni, aztan keresni kell mast, es megy a ciklus tovabb, de kozben meg vannak elvarasok, munka tanulas, es arrol nem is beszelve hogy a legtobb ember eliteli az ilyeneket ez az igazsag.


Parkapcsolatokrol nem is beszelve, szinte lehetetlen. Max ha egy olyan talal egy masikra akinek hasonlo problemaja van, mert neki van legalabb empatiaja hogy milyen nehez a masiknak es emberkent tekint ra, nem pedig mint egy hulladek szardarabra akivel beszelni is alig erdemes.

2023. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

bocsi elirtam az elejet


*kezeles rezisztens depresszios vagyok

2023. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!