Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopátia! Ha sok szempontbó...

Szociopátia! Ha sok szempontból annak gondolom magam, akkor az is vagyok? (lent)

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvasgattam a leírást, és teljesen illenek rám:


- a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy az emberek többsége egy csavarhúzót vagy egy papír zsebkendőt vesz a kezébe

- nem érez szégyent, megbánást

- a törvények és a szokások rájuk nem érvényesek

- magától értetődőnek tekintik, hogy boldogulásuk érdekében manipulálhatnak, csalhatnak és bármi mást is megtehetnek


--

VISZONT az NEM illik rám, hogy impulzív lennék és a hozzám közelállók igenis fontosak nekem. Szóval nem az, hogy nincs empátiám, hanem csak nagyon ritkán.


Ilyen esetben mi dönti el, hogy szociopata-e az ember? Van aki hasonlóan érez?



2023. máj. 25. 17:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
Hozzátenném: ismerek diagnosztizált szociopatát, félelmetes az a mértékű empátiadeficit, ami rá jellemző. Úgy képzeld el, hogy egy másodpercig sem hezitálna, hogy megöljön, ha cserébe kap valami olyat, ami neki kell. Hiába voltatok pl. házasok, vagy "legjobb barátok" hosszú évekig. Ennek megfelelően kell hozzájuk viszonyulni: elkerülni, elkerülni, és elkerülni őket. Amennyire csak lehet.
2023. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a választ.


A szociopata egyébként senki iránt sem képes empátiát érezni?

Tudom, hogy a pszichopata esetén nincs kivétel. Viszont mivel a szociopátia kialakulásában a környezet a döntő tényező, ebből gondolom, hogy esetleg a szülei vagy egy társ esetleg kivétel lehet. Mivel a születése utáni időszakban még van benne együttérzés.

2023. máj. 28. 15:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Senki iránt. Számukra a kötődés, szeretet, empátia egészen mást jelentenek. Ha pl. épp nincs nálad zsepi, nyilván kölcsön fog adni, ha neki van, ehhez nem kell együttérzésnek társulnia.

Vonzalmat is érezhetnek, a szex is jól eshet, de az igazi szeretet fogalmát nem ismerik. A törődés csak automatikus, nincs mögötte szeretet. Így empátiára sem képesek, hiszen a szeretet dióhéjban annyit jelent, hogy fokozottan empatizálunk valaki iránt.

2023. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt érdemes lenne megnézned, és nem csak neked, hanem mindenkinek. Interjú egy diagnosztizált antiszociális személyiségzavarossal.

2023. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én pedig hozzáteszem, hogy ahhoz, hogy a poltikában, gazdasági-pénzügyi életben, a "világ dolgainak alakulását" irányító magas vezető poziciókba tudjon valaki kerülni, jelen világunkban szociopata tulajdonságok szükségesek. Ebből kifolyólag elmondható, hogy pszichopaták irányítják a világot. És ez meg is látszik rajta. Sajnos.
2023. aug. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!