Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha szerintem...

Mit tegyek ha szerintem fogyatékos vagyok, elmentem orvoshoz, szerinte nem vagyok az, de szerintem félrediagnosztizált?

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 09:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami szorongásos zavar. Rengeteg embernek van, és pszichoterápiával elég jól kezelhető vagy legalábbis javítani lehet rajta, ez a mértékétől függ. De gyógyszerek is vannak rá. Illetve kombinált terápia is segíthet, hogy egy darabig szeded a gyógyszert, közben pszichoterápiára jársz, és ahogy halad előre a gyógyulásod, le is jöhetsz a gyógyszerekről.

De hogy a fenébe sikerült ezt összehoznod a fogyatékossággal?

2023. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
A fogyatékos egy tág fogalom, az emberek jelentős része az. Aki nem bírja a tejet megemészteni már az is az papíron.
2023. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
11 úgy hogy olyan érzésem van hogy egyesek fogyatekosnak gondolnak, sőt volt aki ki is mondta...
2023. máj. 27. 09:58
 14/24 anonim ***** válasza:
#13 Ezt csak úgy mondják... Mindenkire mondták már. Mint ahogy sokminden mást is mondanak szitokszóként. Ez a szorongásod egyik tünete, hogy ennyire nagy jelentőséget tulajdonítasz mindennek, amit mások mondanak.
2023. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem szitokszokemt mondták hanem a hátam mögött s nem sima jelzőként hanem valahogy úgy hogy "azt ugye tudod, hogy ő nem százas?"
2023. máj. 27. 10:14
 16/24 Flagstaff ***** válasza:
54%

Szóval "van egy érzésed", ami miatt elmentél az orvoshoz. Mivel az orvos nem támasztotta alá az "érzésedet", kijelented, hogy félrediagnosztizáltak. Hmmm.

Volt, aki kimondta, hogy fogyatékosnak tart, mire te biztos lettél benne, hogy fogyatékos vagy.

Itt legalább öten mondták már ki, hogy nem tartanak fogyatékosnak. Most mit érzel ezzel kapcsolatban?

A pszichológus nem azt fogja megváltoztatni, hogy mások mit gondolnak rólad, hanem azt, ahogy te viszonyulsz ahhoz, amit mások gondolnak rólad. Esetleg elmagyarázza neked a különbséget aközött, amit mások gondolnak rólad és aközött, amit SZERINTED mások gondolnak rólad.

2023. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Flagstaff ***** válasza:
100%
És amúgy kid neked az, aki ezt mondta rólad? Fontos, jelentős személy, akinek adsz a véleményére, esetleg egy végzett pszichiáter, neurológus, elmeorvos? Miért mondta, kinek mondta, hol mondta stb.? Ha most azt mondom rólad, hogy te milliomos vagy, akkor rohansz Ferrarit venni?
2023. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

" Esetleg elmagyarázza neked a különbséget aközött, amit mások gondolnak rólad és aközött, amit SZERINTED mások gondolnak rólad. "


Vagyis ugyanúgy az lesz hogyha be parkolok valahová akkor oda jönnek emberek körbeállnak és magyarázzák hogy hova merre menjek jaj midjart nekimész meg hova tekerjem a kormányt? De a gyógyszer miatt ez nem fog zavarni? Mert gyakran ez van, pedig 35 éve vezetek és millió kilométer van mögöttem igaz nem mindig sikerül elsőre jó szögben beállni.

2023. máj. 27. 10:28
 19/24 Flagstaff ***** válasza:
100%

Gyógyszerről én nem beszéltem (#16 vagyok), de amúgy szerintem igen, előfordulhat, hogy a pszichológus segítsége folytán többé már nem fog zavarni vadidegenek teljesen irreleváns véleménye.

Ismerek mást is, aki millió éve vezet, de parkolni nem tud, és mindig körbeállják, dirigálják, de nem tartja magát "fogyatékosnak", hanem viccként fogja fel és röhög az egészen. Tudja, hogy vannak nagyobb tragédiák is az életben, az emberek pedig szeretnek segíteni, vagy legalábbis belebeszélni mások életébe.

2023. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
17 többen is mondtak. De nagy kulombség van aközött hogy valaki leellenőriz több állítást, esetleg többször is, vagy pedig elrohan ferrarit venni miatta...
2023. máj. 27. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!