Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Má-snak is van ilyen tünete...

Má-snak is van ilyen tünete borderline személyiségzavarral?

Figyelt kérdés
BPD-vel diagnosztizáltak, de néha attól tartok antiszociális, szociopata tendenciáim vannak. Néztem anno interjúkat antiszociális személyiségzavarral küzdőkkel és elég sok beszámolt arról, hogy az érzelmeknek csak egy nagyon szűk spektrumát tudják megélni és az éhség is olyan mintha egy külön érzelem lenne. Fiatal felnőttkorom óta amikor igazán elkezdtek beütni a személyiségzavaros tünetek, nálam is megjelent ez. Nem tudom ugyanazokat az érzelmeket megélni mint korábban, kb. mintha csak emlékeznék rájuk. Amit igazán érzek az az idegesség, feszültség, vagy a pörgés empátia az egészen minimumra csökkent. Inkább csak felb*sz ha valamit igazságtalannak érzek, de nem az az igazi együttérzés fog el mint korábban. Másrészt ha éhes vagyok úgy érzem olyan leszek mint egy vadállat. Úgy érzem ennem kell mert különben felrobbanok az idegtől, aludni sem tudok ha éhes vagyok csak forgolódom, olyan ideges leszek a falat tudnám ütni kínomban. Rohadt irigy is lettem. Volt, hogy rendeltem kaját de a párom elől eldugtam, nehogy megegye amíg alszom (amúgy közös háztartásban, közös kasszán vagyunk). Biztos sztrókot kaptam ha felkelek és nem tudok enni. Volt már ilyen és úgy éreztem bezúzok valamit. Tudom nem normális reakció. Az érdekel ennek lehet-e köze a BPD-hez vagy valami más. Elvileg cukorbeteg, inzulinrezisztens nem vagyok.

2023. máj. 29. 03:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze hozzá. Én nem vagyok borderlineos mégis mind jellemzőek ezek rám.
2023. máj. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1: Neked mi a diagnózisod? (Ha van)
2023. máj. 29. 23:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!