Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia vagy azon...

Ez szociális fóbia vagy azon belül is valami specifikusabb?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni és lenyegretoro. Azért nem gondolom, hogy szociális fobiam van, mert extrovertalt típus vagyok, nagyon szeretek emberekkel beszélni, ismerkedni, nagyon közvetlen vagyok.


Viszont:

Nagyon erős szorongó érzés kap el, ha tudom, hogy valaki megnéz vagy csak azt gondolom, hogy "méreget".


Ilyen szituációkban szoktam érezni: konditeremben, mikor azt hiszem, hogy valaki figyel, hogy mennyivel edzek.

Vagy a buszon a tömegből valakit úgy hiszek, hogy néz rajtam valamit pedig valószínű csak bámul ki a fejéből.

Ha sétálok valamerre és látom, hogy a szembejovő már távolról néz.


Ilyenkor elkap egy szorongó, bizonytalanság érzet. Ha beszélni kéne velük, azonnal megszűnne, sokszor vagyok így, hogy amíg nem kezdődik meg valakivel a párbeszéd megvan bennem ez az érzés aztán azonnal feloldódok.


Ez szociális fóbia lehet attól függetlenül is, hogy beszélni szeretek emberekkel?


Gondolkoztam már azon is, hogy nem szeretek a figyelem kozeppontjaban lenni és ez lehet az oka.


Pszichológus tudna ezen valamit segíteni?


Egyeb betegségem nincs, depressziós nem vagyok, jövök-megyek. De ez is zavaró tud lenni sokszor. Nyilván nem mindig van meg bennem ez az érzés. De már legalább 10 eve jelen van.


Annyi, hogyha van velem valaki, akkor szinte sose érzek ilyet, csak ha egyedül megyek valahova.


2023. máj. 29. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy szkopofóbia. Úgy tűnik nálad önmagában, szociális fóbia nélkül
2023. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!