Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiám miatt már...

A szociális fóbiám miatt már nem bírok tovább így élni. Mit csináljak ?

Figyelt kérdés
Annyira szorongok társaságba,hogy már az öngyilkosságon gondolkodom.semmihez semmi kedvem.emberek közt dolgozom ,de nem tudom meddig bírom.látom ahogy mások boldogok.nem tudom miért kaptam ezt az életet. Már évek óta ez van.pszihologusra meg nincs pénzem.legjobb lenne meghalni.nem tudok feloldodni társaságba.gyomorideggel megyek dolgozni. Mit csináljak ? Már aludni se nagyon tudok.nem látok kiutat.ha viszont alkoholt iszok akkor jobban érzem magam emberek közt.
2023. máj. 8. 16:13
 1/9 anonim válasza:

Szia, nem tudom, hogy mennyire mondod ezt komolyan, de ilyen estben egy utata javaslok: beszélj egy pappal.

Hidd el, segíteni fog.

2023. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De merek senkinek megnyilni.meg nem is tudok önmagam lenni. Latom ahogy mások természetesen viselkednek. Én nem tudok.
2023. máj. 8. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Van tb támogatott pszichológus is. Nem tudom mekkora a varolista, mert néhány fizetoshoz is kB esélytelen bekerulni. De még mindig jobb mint a semmi.


Ez a helyzet lehet, hogy megkeseriti az életedet, de kezelhető és nem ér annyit, hogy csak emiatt eldobd az életedet.


Új társaságban én se vagyok egyből oldott. A mostani munkahelyemen csak december óta vagyok és kb max 1-2 hónapja érzem magam otthonosan a tarsasagban. Korábban is kellett 3-4 hónap mire úgymond beilleszkedtem.


Van egyáltalán olyan helyzet ami komfortos számodra? Az ivaszatot és az otthoni magányt leszamitva.


Amit magadért első körben tudsz tenni, hogy felgöngyölöd a múltad. Mindig így volt vagy volt valami ami miatt elkezdtel szorongani tarsasagban? Minden társaság kivaltja ezt vagy csak néhány(pl az ügyintézés simábban megy mint munkahelyen lenni? Ha vannak barátaid velük is vagy csak idegenekkel?


A másik ami szerintem jót tesz a szorongás oldasanak az az, ha írsz egy listát, hogy mitől félsz. Legkönnyebb-legnehezebb skálán elrendezed és a könnyűekkel kezdve vegigmesz a listán. Persze csak akkor lephetsz szintet, ha az előző már nem vált ki őrületes szorongást benned.

2023. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A megítéléstől félek és ezáltal mindenkivel jóba akarok lenni.nem minden társaságba van ez,de pl nem birom elviselni a nagyképű embereket. A kritikát is nagyon nehezen viselem.meg mindig beképzelem munka kőzbe hogy engem néznek.meg az van bennem hogy biztos nem jol csinálom a munkámat.
2023. máj. 8. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek az az elet valo, mint a tobbieknek. Nem tudsz csendes, eldugott munkat vegezni? A jovoben meg valtozhat, de most ez tenne jot. Amugy meg hasonlo partnert is lehet, hogy egesz mashogy es mashol talalsz, mint a nagy atlag.
2023. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt olyan melohelyem ahol egyedül voltam,de most nincs a környéken. Ez miatt nem is megy az ismerkedés. Ott is zavarba vagyok és leblokkolok.
2023. máj. 9. 05:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem keseredj el, minden ember életében van egy “hullámvölgy” idővel ki tudsz jönni bellőle és minden szép lesz újra! Szedjél B vitamin forte komplexumot az idegeidet megerősitése céljából! Esténként iszogathatnál Citromfű teát enyhe nyugtató hatása. Fontos lenne a rendszeres sportolás, friss levegőn való tartozkodás. Na persze akarnod is kell, hogy helyre jöjjél!
2023. máj. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem,hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Ez nem fog elmúlani bármit csinálok.
2023. máj. 11. 04:32
 9/9 A kérdező kommentje:
3asnak írom,hogy ez nem mindenkinél van. Van pár ember akinél csak enyhén van.
2023. máj. 11. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!