Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom elviselni a feszültséget, stressz és depressziót?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz most minden, részletekbe nem mennek bele, de szinte minden szr osszejott az életben, ami összejöhet. Az elmúlt 1 évben. Es mintha folyamatosan eszkalálódna.


Úgy érzem, összeroppant ez az egész. Legszivesebben uvoltenek. Hetek, hónapok óta...


Próbáltam sportolni, kibeszelni, kisirni.. Semmi nem jó. Nagyon rossz..



2023. jún. 3. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Üdvözöllek! Keresned kéne egy jó pszichológust, ők tudnának segíteni neked.
2023. jún. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akiknek kibeszéled, azok nem ajánlanak egyszerű, de nagyszerű megoldásokat, más nézőpontot?
2023. jún. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pszichológusokban nem hiszek (már) . Jártam többször is, mondtak jó dolgokat, de egy idő után sablonokat mondanak, mindezt óránkéntegalabb 15 ezerert.


De segíteni sosem segített úgy konkrétan.


Nincs sok barátnőm sajnos

2023. jún. 3. 01:14
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Sör, bor, pálinka.
2023. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak nem az a munkaköre, hogy valamiket mondjon, hanem hogy tőled valamiket kérdezzen, amire te adod meg a saját válaszaidat. Nem ők fogják megoldani a te problémáidat, hanem te magad az ő lámpagyújtásukkal. Mik azok az összejött dolgok? Ha nem írod meg, nem tudunk segíteni, de még együttérezni se!
2023. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
#5 Akkor meg ugye fölösleges! Interjúztatni magadat is tudod egy üres szobában!
2023. jún. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már (szinte) minden összejött, akkor már nem sokat tud eszkalálódni, nem?
2023. jún. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor csúcspont vagy mélypont? Vagy aludni kell rá még egyet?
2023. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szó sincs erről, 6-os! Hú, de nagy tévedés! Fogalmad nincs, mit kérdezz magadtól, arra való a tanult pszichológus!
2023. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hey!

Én is hasonló cipőben járok, mondjuk én csak egy elveszett lélek vagyok. Szerintem meg kellene próbálnod valahogy relaxálni. Keresni minden nap egy órácskát, mikor kikapcsolsz minden elektronikát és nem csinálsz semmit. Nézel ki az ablakon, kikapcsolod az agyad. Mivel ugye te a stressztől mesélsz, ez talán segítene. Mivel hallom, hogy a sport meg ezek nem igazán segít. Meg kellene találnod egy olyan cselekvést/hobbit, ami kikapcsol. Ha szeretsz sportolni, akkor jógázz. Az a lényeg, hogy olyas valamit csinálj, amivel ki tudod kapcsolni az agyadat egy órácskára. Ha meg vannak olyan problémáid, amit magadtól meg tudsz oldani, van rá valamilyen mód, akkor azt tedd meg. Muszály a változás. Viszont van olyan, amikor tényleg semmit nem tehetsz. Olyankor az időre kell bízni a folgot és kitartani. Mivel nem osztottad meg velünk, hogy mi, ezért nem tudhatom, hogy milyen. Ha nem tudsz mit tenni, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy próbálsz erős maradni. Kitartást!


Én sem vagyok oda a pszichológusokért. Voltam már 1-nél, de az csak ilyen beszélgess velem és mond el mi bánt. Iskola pszichológus, tehát igazából nem pszichológusként dolgozik, ez amolyan mellék állás. Nekem meg nem egy beszélgetőtárs kell, hanem valaki, aki tényleg tud segíteni és el tudja mondani, hogy mi a bajom és ki tudja deríteni, hogy vajon miért, a beszélgetéseink alapján. Egy rendes pszichológus biztos sokat segítene. Azt viszont fontos felfognunk, hogy ha makacsok vagyunk és nem engedjük nekik, hogy segítsenek, mi nem akarunk tenni érte, akkor nem is lesz változás. Az nem az ő hibájuk. Viszont vannak rossz pszichológusok is. Mindig tanácsot kell kérni, hogy kit ajánlanak.

2023. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!