Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pánikroham...

Mi a különbség a pánikroham és a szívroham között?

Figyelt kérdés

Este fekvéshez készülve éreztem 1-2 nagyobb dobbanást a szívemnél, amit egy karmozdulat idézett elő. Ekkor megijedtem, hogy ritmuszavar.

Elkezdtem ezt a karmozdulatot csinálni és kb. 1 perc alatt éreztem 6-7 ilyen erősebb dobbanást, de közben hiába figyeltem a pulzusomat nem tudtam érezni, hogy ez félreverés-e vagy valami izom eredetű becsípődés a lapocka tájékon (sajnos azzal küzdök egy ideje)


Ez után elkezdtem erősen izzadni, rámjött a remegés, és pulzusom nagyon erős dobogásérzéssel elkezdett erősen egyre hevesebben verni. Ami nem akart lassulni.


Felültem az ágy szélére, de nem múlt semmi, viszont fejben nem voltam rosszul. Nem szédültem, nyugodt voltam, nem fájt a mellkasom se. De a szívem nagyon dobogott. Azt hittem, hogy ez szívroham lehet, mert korábbi pánikrohamok alatt mindig fejben is rámjött egy ijedtségérzet.


Gondolkoztam, hogy felhívom a mentésirányítót, hogy ő hogy látja, de nem akartam őket terhelni fölösen se, ha végül pánikroham.

Bevettem egy 0,25-ös rivotrilt, amitől egy fél órával később jobb lett, de a közérzetem nagyon rossz maradt, végül elaludtam.


Hajnali 5-kor felébredtem, szúró jellegű háti fájdalomra és szívdobogásérzésre, de nem vert hevesen.

Bevettem még egy 0,25-ös rivotrilt és visszafeküdtem.


Ma nem mentem dolgozni, a közérzetem taccson, étvágyam nincs. Plusz kattogok, hogy mi lehetett ez. Depressziós nem vagyok, viszont hipochonder igen. Legutóbb fél éve voltam kivizsgáláson vérkép, kardiológus.


Sportolok, 30 éves vagyok, koleszterin szintem rendben van, alig van rajtam súlyfölösleg, mert futó vagyok.


Azt olvastam, hogy a szívroham inkább a 40-50 éves korcsoport fölött jellemző, azoknál kockázatosabb, ahol van túlsúly, dohányzás, mozgásszegény életmóddal. Nálam ezek így kizárva.


Viszont az este nagyon ijesztő volt.

Az elmúlt 3-4 napban nagyon sokat olvastam itt a fórumot is, és hajlamos vagyok bevonzani az ilyen témában a rossz érzéseket.


A hétköznapokban egyébként tevékeny vagyok, jövök-megyek, tényleg nem depresszióval összefüggő.


Gyógyszert nem szedek, korábban írta fel doktor ilyen esetekre.


2023. jún. 5. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiktől meghalhatsz, a másiktól nem.
2023. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az világos, de hogy tudja megkülönböztetni az ember?


Minden alkalommal csak nem hívhat mindenki mentőt, hogy szívrohama van, pláne, hogy mennyi mentális beteg él itthon.

2023. jún. 5. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szivrohamnál nem tudsz fél napot gondolkodni hogy vajon mi ez, panikroham áll van időd bőven
2023. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te előbb valami apróságot észleltél, utána valami rosszra gondoltál, utána mégtöbb dolgot tapasztaltál stb. stb.

Ez egy ilyen öngerjesztő folyamat.

Nyilván pánik.

Az infarktus meg nem adagolja magát, egyből és durván lecsap.

És igen, az számítson infarktusra, akinek megvannak a kockázati tényezői. Akinek nincsenek, az ne fantáziáljon róla, mert az ijedtségtől minden is előjön, amit a vegetatív idegrendszer csak ki tud fundálni.

Tudod, az a reakció, amikor az ősember elé toppan a kardfogú tigris. Gondolod, hogy jól érezte magát? Dehogy! Azonnal kellet elsprintelni, vagy megküzdeni.

2023. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!