Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék dolgozni derealizác...

Mit tudnék dolgozni derealizáció és szorongás mellett?

Figyelt kérdés

Terápiára járok (pszichoterápia, művészetterápia, autogén tréninget is tanulok), és gyógyszert is szedek fél éve, viszont a teljes gyógyulás még egy év lenne, addig meg nem maradhatok otthon.

A probléma, hogy el kell kezdenem már most munkát nézni, viszont a legkisebb stresszhelyzet is ezekkel a panaszokkal jár. Generalizált szorongásom van, és nagyon traumatizált gyerekkorom volt.

Mesterdiplomám van, viszont nem tudtam elhelyezkedni, mert rögtön utána omlottam össze.


A lényeg, hogy volt egy egy hónapig tartó munkám, ami derealizációt eredményezett, boltba menet le kellett ülnöm az utcán, mert mozogtak az épületek, este remegtem, hánytam.

Amint felmondtam, elmúlt.


A gyógyszer és terápia rengeteget javított, már merek egyedül mászkálni utcán, stb, viszont nincs ami eltartson, tehát muszáj munkát néznem, a tartalékaim augusztusig jók.


Mit tudnék dolgozni, ami segíthet? Aki volt hasonló helyzetben, mit csinált? Amint azt érzem, hogy rám terelődik a figyelem, önállóan kell cselekednem és felelősséget vállalni, borul minden az agyamban.


El nem tudom képzelni, milyen munkakörök vannak, ami segíthetne legalább.


Az irodai nem megy, azt csináltam egy hónapig, de rohamot kapok a telefonálástól, nem kaptam levegőt a telefonban. A pszichológus azt mondta, hogy valami olyan munka kellene egyelőre, ami nem intellektuális, hanem kicsit ember közelibb, hogy szokjam az emberekkel való helyzetet. Gondolkodtam kávézóra, de félek, hogy nem fogok tudni egy kávét sem elkészíteni ha jön a roham...egyszerűen be vagyok szűkülve, ezért kérek tőletek ötleteket, hogy ki mit dolgozik, aki hasonló helyzetben van.


(nincsen senkim, akihez ezzel tudnék fordulni).


2023. jún. 9. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A szabad levegőn kellene dolgoznod! Auto parkolási ellenőr tudnál lenni. Önállóan dolgoznál, senki se csinálna Neked streszhelyzetet ilyen munkánál..
2023. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Könyvtárban talán lehet egy ilyen nyugis könyvpakolós munka. Segítesz megtalálni valakinek egy könyvet a sorok között.

Erre tudnék így elsőkörben gondolni.

2023. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaa, és a vendéglátást ilyen állapotban marha gyorsan felejtsd el. Nagyon nem tenne jót, mivel sajnos rengeteg b4lfasz, bunkó emberrel találkoznál.

Én is vendéglátózom, és hónapokba telt mire megedződtem a sok paraszt ellen.

2023. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as válaszolóval egyet értek. Ez "mély víz" lenne számodra kedves kérdező. Kerüld messziről a vendéglátást...de a nagy hipermarketeket sem ajánlom. Kezdésnek valami olyan lenne jó, ahol tudsz kapcsolódni más emberekkel, de ha éppen nem vagy jó passzban, akkor el tudod kerülni őket. A fent említett könyvtáros vagy ellenőr szerintem egy jó kezdés. Vagy egy kertészet, ahol kint vagy a levegőn, és a felesleges energiákat is levezetheted.
2023. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichiáter a mekit javasolta…. Hogy muszáj valahova és végzettség nélkül csak oda tudok
2023. jún. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vendéglátás?? Az szorongás, derealizacio mellett kb öngyilkosság


Én ha belegondolok hogy pincérnő vagyok és oda kell mennem egy asztalhoz, meg most is érzem hogy nem kapok levegőt fekve….

Pultozas ugyanígy


Kb előbb lennék amerikai elnök mint vendéglátós

2023. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én fogászati asszisztens vagyok. Skzioaffektív/borderline/pánikbeteg vagyok plusz elég erős derealizációm van. Az elején nehéz míg beletanulsz,de ez egy könnyű munka és nem is keresek vele rosszul.
2023. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok, és ilyen megértőek. Jól esik, hogy mindenki válasza ilyen segítő volt.

Szép napot Nektek, és nagyon köszönöm.

2023. jún. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!