Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep sima depresszióra is jó?

Lamolep sima depresszióra is jó?

Figyelt kérdés
Ezt írták fel nemrég de olvastam a betegtájékoztatóban, hogy bipoláris betegségre van. Most nem értem miért ezt írták fel, közepes depressziós epizód diagnózisom van. Bár gyakran változó a hangulatom azért nem annyira, mint egy bipolárisnak... Valakinek van tapasztalata ezzel a gyógyszerrel sima depresszióra is hatásos lehet?

2023. jún. 10. 19:37
 1/5 anonim válasza:
17%
Próbáld ki nyugodtan, nekem is depresszióra írták, hangulatstabilizáló. Nagyon kevés ember allergiás rá, én is, így nem szedhettem, de azt mondják jó gyógyszer. Ha elkezdenek rajtad piros pöttyök, foltok megjelenni, akkor viszont orvos azonnal.
2023. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvastam az allergiáról egy kicsit félek is, hogy én is az vagyok... Neked kb. mennyi idő múlva jött ki az allergia?
2023. jún. 10. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavarban is inkább a depressziós fázisokra jó, illetve azoknak, akiknél döntően depresszió van. Akut mánia kezelésére nem is alkalmas, csak megelőzni azt. "Off label" adható sima unipoláris depresszióra. Mivel nálad jelenleg csak egy epizód a diagnózis, az orvosod valószínűleg hajlamosnak gondol bipoláris zavarral, vagyis hogy átcsapj mániába, és ezért választotta a Lamolepet, hogy ez ne történjen meg, mégis tudja vele javítani a hangulatodat.
2023. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
45%
Nem tudom minek pontoztak le… talán 1-2 het utan kezdodott, eloszor epilalas utani keves, majd egyre tobb potty jelent meg a labamon. Aztan hirtelen voros lett a fejem es nagy foltokban beboritottak a foltok. De ez nagyon ritka, es apro pottyokkel kezdodik, ha azt latod, es hivod az orvost es ragaszkodsz a borgyogyaszathoz, nem hinnem, hogy gond lesz, nekem is maradektalanul kikezeltek a honvedban, dietan voltam es kremmel kentek. Ne aggodj, azt mondjak nagyon jo gyogyszer… ha szenvedsz, egy probat meger, nekem se lett hosszutavu bajom belole. Inkabb par het kezeles mint egy evnyi szenvedes, halalvagy stb..
2023. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
45%
4 voltam: *epilalas utani pottyokhoz hasonloak jelentek meg spontan rajtam
2023. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!