Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris lennék?

Bipoláris lennék?

Figyelt kérdés
Orvoshoz van időpontom, de sajnos csak 6 hét múlva. Most, az idei évben jutottam el oda, hogy az állapotom meggátol abban, hogy éljem az életem. Egy fórumon beszélgettem valakivel, aki szerint bipoláris vagyok, így utána néztem. Van időszak, amikor van motivációm : olyankor edzek (túlzásba is viszem, pihenő nélkül edzek, alig eszek, mert fogyni szeretnék - és lenne is miből), takarítok, megyek mindenfelé. Egyik napról a másikra pedig szorongós leszek, össze-zabálok mindent, visszahízok, ki sem kelek az ágyból, semmihez nincs kedvem, állandó fáradtságérzetem van. Próbálom kizökkenteni magam ilyenkor, elkezdek takarítani, de ilyenkor 99.9 százalékban rosszul leszek és visszahúz az ágy. Történtek velem olyan traumák, amik kiváltják ezt: bántalmazó kapcsolat, illetve a bántalmazó férjem megcsalása /öngyilkossági kísérletei / majd az, hogy elhagyott. Mióta ez történt, azóta erősödőtt fel bennem ez, de mindig is jelen volt, diagnosztizáltak is depresszióval 14 éves koromban, de nem szedtem be az antidepresszánst, amit akkor felírtak. Ha most felírnák, se szedném be, rettegek az elhízástól. Mit kapok majd erre, ha tényleg bipoláris zavar áll a háttérben?
2023. jún. 12. 00:28
 1/3 A kérdező kommentje:
A barátaimat már elvesztettem emiatt, mert sokszor hetekig nem kerestem őket, van, akinek 4x lemondtam a találkozót. Idegen emberekkel beszélgetek, ha épp a “jó időszakom” va , találkozok is velük, sokat írogatok nekik, aztán hirtelen eltűnök, ha szarul érzem magam, őket pedig ugyanúgy elvesztem.
2023. jún. 12. 00:47
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Lehetséges,hogy az vagy. Én az vagyok évek óta és lamolepet szedek rá.az az egyik legjobb. Majd az orvos megmondja hogy bipo vagy e.
2023. jún. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ő a biztos, csak ez a sok várakozás..
2023. jún. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!