Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai gondozóban a...

A pszichiátriai gondozóban a pszichiáter bezárathat a diliházba ha szerinte veszélyt jelenthetek magamra?

Figyelt kérdés

A gyógyszer a "hozzászokási" fázisban van. Még erősek a hangulatingadozásaim és főleg a depreszió és a szorongás erős. Néha agyonverem magam kék-zöldre, néha gyógyszerezem magam, néha iszok. Most a detoxban voltam alkoholmérgezéssel ami mellé még gyógyszert is vettem be.


Nincs öngyilkossági szándékom, csak szeretném kicsit megnyugtatni magam. Azért csinálom ezeket, hogy könyebb legyen.


28 éves bipoláris vagyok kevert szorongásos és depresziós zavarral. Holnap kell viszamennem a pszichiátriai gondozóba a pszichiáteremhez. Előre félek.


2023. jún. 14. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát, ha 2 hónap nem is, idő kell az biztos. Ettől független az orvossal vagy nem voltál teljesen őszinte az állapotoddal kapcsolatban, vagy az orvosod hát, finoman fogalmazva sem áll a helyzet magaslatán. Szerintem eléggé önveszélyes vagy, és bár a postod alapján pont ezt kívánod elkerülni, én azért ajánlanám neked, hogy egy kis időre próbálj meg helyesen dönteni, és sétálj be a sürgősségire mondjuk holnap, és meséld el nekik, hogy a gyógyszerrel visszaélsz, mert másképp olyan pocsékul érzed magad, hogy egyszerűen nem tudod elviselni, és legutóbb is sikerült kómásra inni magad, aminek a vége detox lett. És, ha magától nem is mondja (erősen kétlem), akkor, kérdezd meg, hogy nem-e lehetne befeküdni osztályra, hogy kicsit javítsanak a helyzeteden, mert ennek így túl nagy eséllyel lesz rossz vége.


Én ezt megtettem 6x 2015 és 2019 között. Bipolárisnak hittek az orvosok, de nem voltam az (bonyolult, ADHD-s vagyok, és szokás összetéveszteni, de lényegtelen). Párkapcsolati probléma miatt súlyos depresszióm lett, súlyos insomnia, generalizált szorongás odáig fajult, hogy random kaptam a pánikrohamokat, emellé begyűjtöttem egy szerfüggőséget is (szintetikus kannabinoid), amit konkrétan csak azért fogyasztottam, hogy az agyam zombi szintre butuljon, és elkussoljon, másképp az őrületbe kergettem saját magam naponta 50x. Viszont ahányszor a szuicid gondolataim olyan szintre fajultak, hogy azt láttam van esélye annak, hogy kárt tegyek magamban besétáltam a pszichiátriára, hogy baj van, nem látom biztonságban magam. Bízom benne, hogy neked is lesz ennyi belátásod. Azt kell megértened neked is, hogy ilyen állapotban az ember bármikor képes impulzívan olyan döntéseket hozni, amiket akár másodpercekkel később megbán, viszont már késő. Legyen az alkohol fogyasztás, gyógyszerek beszedése, bármi. Ilyen állapotban a felelős viselkedés az, ha az ember belátja, hogy most olyan epizód van az életében, amikor sürgős segítségre van szükség. Ha azt a gondozó orvos képtelen megadni, akkor menni kell eggyel tovább. A sürgősségin lehet ülni kell pár órát, mire az ügyeletes pszichiáter odatéved, addig lehet az ember már inkább menne haza, de ki kell bírni, és beszélni vele. Odabent a helyes hozzáállással konkrétan nyaralni lehet, én annak éltem meg. Nincsenek impulzusok, van egy rutin, lehet olvasgatni egész nap, sakkozni valamelyik öreggel, zsugázni velük, még főznöd sem kell. Eljársz szépen csoportfoglalkozásokra, figyeled a többieket, és rájössz, hogy mennyi más ember küzd hasonló problémával. Számomra minden ilyen befekvés hatalmas lökéseket adott az önismeret útján. A helyes hozzállással nagyon sokat lehet a kórházban tanulni. Aki javulni megy be, az javulni is fog. Aki úgy érzi csak, hogy most bezárták, és nem akar ott lenni, az nem fog javulni, és azzal jellemzően a személyzet sem bánik amúgy túl kedvesen, ebből következnek a rossz tapasztalatok is. Akin azt látják, hogy gyógyulni szeretne, azzal tök korrektek, és kedvesek szoktak lenni.

2023. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én is voltam bent 2x. Te máshol lehettél mint én. Én kaptam egy pizsomát és bevitek a nyilt osztályra. Kártyával nyílt az ajtó és ott nem volt sakk, kártya, olvasnivaló és semmi. Volt egy ágy ahol feküdhettem meg wc ahova kimehettem ha meguntam a fekvést.
2023. jún. 16. 07:44
 13/20 anonim ***** válasza:
Melyik kórház volt ez?
2023. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Miskolc semelweys vagy mi. Valami nyílt osztály. Nem lehetett nálam semmi és minden amit behoztak nekem ellenőrizve lett, hogy bevihetem e.
2023. jún. 16. 14:34
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát azt erősen kétlem, hogy ne lehetett volna nálad könyv, vagy egy sakk készlet, pakli kártya. Telefont szokás elvenni, de nap közben oda adják, estére pedig felrakják neked tölteni.
2023. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem lehetett. Még tükör és zuhanyfej se volt. Borotválkozni úgy lehet, hogy egy ápoló hoz egy tükröt aztán el is viszi. Műanyag pohár lehetett nálam.
2023. jún. 16. 15:40
 17/20 anonim ***** válasza:
Tükör azért nem lehet nálad, mert alkalmas arra, hogy összetörd, és kárt tegyél magadban. A sakkot kétlem, hogy ne engedték volna. Zuhanyfej szintén alkalmas kárt tenni magadban. (konkrétan a kábele)
2023. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kábel az van. Csak fej nincs rajta. Nemtudom, hogy azon a részlegen lehet e sakk. Nem láttam. Elvettek tőlem mindent. Még a ruhát is. Saját pizsomát se vihettem, csak azt amit ők adtak. Az nem az a kórházi rész mint egy kardiológiai kórterem.
2023. jún. 17. 06:41
 19/20 anonim ***** válasza:
Te akkor zárton voltál, már megbocsáss. A ruháid egyébként elveszik, de nyitott részlegen visszaadják, viszont MINDENKI zárton kezd, mert nem tudni, hogy milyen állapotban van. Te nagyon nem értetted, hogy hol vagy úgy látom.
2023. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A pszichiáterem se értette. Ő helyezett oda és azt mondta, hogy az a nyílt osztály.
2023. jún. 18. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!