Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt Borderline-osok?...

Vannak itt Borderline-osok? Esetleg olyanok akik kigyógyultak vagy mar jo uton haladnak?

Figyelt kérdés
Februarban diagnosztizaltak borderline-al azota pszichiátriára jarok terápiakra. Van valakinek jo tapasztalata?

2023. jún. 17. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Sokan mondják, hogy nem lehet kigyógyulni belőle, hanem kezelni lehet. Azaz el lehet jutni olyan szintre, hogy jól kezeled. Ha gondolod privátban beszélhetünk, te miként éled meg.
2023. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

En 19 eve szedek antidepresszans. Sokkal elobb javasoltak, es csak tiltakoztam, de mar nemcsak elszaboltaltam minden emberi kapcsolatot, munkahelyet, hanem teljesen tonkre akartam tenni mindent. Akkor ez talpraallitott. Evek soran tobbszor leszoktam az antidepresszansrol, de olyan impulziv lettem olyankor, annyi hidat egettem fel ujra, hogy rajottem, egesz eletemben szedni fogom, csak mikor jol vagyok, kisebb adagot.

Azota epp otven vagyok. Kicsire csokkentett antidepresszanssal voltak kisiklasok, de mar kivulrol is lattam, es normal adagot irattam. Es a ferjem a masik gyogyszer, elkepesztoen empatikus es ismer, kiismer engem.

Igy egy nehez, bonyolult, maceras ember vagyok, de funkcional az eletem. Antidepresszans nelkul hajlektalan lennek, esetleg szexualis buncselekmeny aldozata vagy alkoholista.

2023. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
jó lehet a pszichoterápia irány, mert pont most láttam valami kutatást, ahol az adatok összefüggésbe hozták traummákkal.
2023. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!