Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » IBS-ben szenvedok, idegalapon...

IBS-ben szenvedok, idegalapon hasmenesesek, nektek ez lehet azonnal vizes, teljesen hig hasmenes?

Figyelt kérdés
Mar osztottam eszt itt, vakacion, utazasnal van kb tiz eve, es az Imodium segitsegevel uralom. Ma nagy magabiztosan nem vettem be, hiszen annyira uraltam a helyzetet. Vacsora utan nem siman az, amit sar-lavinanak hivok, hanem az a klasszik etelmaradekos etelmergezes-virus tipusu. Annyira frusztral annyi ev trukkozes, gyakorlas utan. Nektek is ilyen csunya?

2023. jún. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, pont azért mert idegi alapu. A szervezet úgy reagál, hogy ki kell loknie magából mert a stresszreakcio okozza. Olyan mint az oklendezes, csak nem hanysz hanem hasmenes van helyette
2023. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak olyan alattomos. Mikor tudom, hogy ideges vagyok, jobban ertem. De van, hogy ott es akkor eppen nem is vagyok ideges, de pl vakacion az idoszak maga stressz, csak olyan varatlan egy felszabadultnak tuno pillanatban. Amugy antidepresszanst szedek, es iksz eve jott elo ez a fajta szorongas, elotte legszomj, ajulgatas volt, arra a gyogyszer mesesen jo. Valahol a lelek husz ev utan kijatszotta a gyogyszert.

Mindenesetre a tuneti kezelesnek is megvan a maga varazsa, csak ma lett baj, mikor elhagytam a hasfogot. Elotte vegig tudtam csinalni kirandulasokat, autozasokat, ettermezest egy idegen orszagban.

Minden egyutterzesem a sorstarsake.

2023. jún. 17. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Kitartast, és jó egészséget kívánok a jövőben
2023. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem idealapú, hanem valamire érzékeny volt a belem és "tönkrement" tőle és nehéz meggyógyítani.

És igen, ha aktív, akkor hígan fosok, naponta többször. és 1-2 hét alatt durván le szoktam fogyni.

2023. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnalom, 4-es, meg az idegalaput is persze. Nekem ezidaig szerencsem volt ugy ertve, hogy eredetileg normal szeklettel kezdodott, de ugy, hogy azonnal de rogton. Soha nem okozott kinos helyzetet, ezzel a reszevel nem volt baj. De panikbeteg vagyok, es mindez ugy tortent, hogy majd elajulva zakatolo szivvel, remego labbal, zsibbadt karral, vizalatti hallassal inteztem.

Haat, rafinalt dolog a lelek. Kijatssza a bevalt nyugtatot, mukodo rutinokat.

2023. jún. 18. 08:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kinek allt ra a keze, hogy a kommentjeiteket nagyon haszontalannak erezze.
2023. jún. 19. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Én is ibs-re gyanakodom egy jó ideje már. Nekem puffadás és időnként nedves szellentés a zavaró tünetek.

Vérkép, glutén, laktóz, uh negatív..

Neked kellett ezzel tükrözés is? Nagyon félek tőle sajnos. Illetve hasonló tüneteid jelentkeztek?

2023. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!