Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordult veletek olyan...

Előfordult veletek olyan fiatalkorotokban hogy mintha semmi érzést nem éreznétek ?

Figyelt kérdés
Gondolok itt szomorú dologra vagy boldog pillanatokra,de úgy őszintén nem tudod lereagálni és kimutatni őket...

2023. jún. 19. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most is fiatal vagy?
2023. jún. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen, alapjáraton ez az életérzésem. Nem tudom miért.
2023. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 mi az hogy most?

#2 De akkor te nem is bánod hogy ilyen vagy?

2023. jún. 19. 09:05
 4/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Nyilván bánom, de mégis mit tehetnék? Nem úgy élem meg az érzéseket mint mások valamiért. Meg kell szokni, élni kell vele. Ez van.

2023. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaa értem igen igen, csak azért kérdeztem mert van aki ezzel felvág
2023. jún. 19. 09:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutott volna felvágni ezzel, bocs ha ez volt a benyomásod
2023. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja dehogy, neeeem, úgy értettem hogy sok közösségi platformon láttam ezt a jelenséget mint amit feltettem kérdésként.

Ennyi és érdekel hogy most velem mi a gond,mert konkrétan Valamelyik nap is megtudtam hogy felvettek egy suliba, de ahogy haza értem el is rontották a kedvem...

2023. jún. 19. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg mindig 2 es vagyok.

En annyira meg ezzel nem talalkoztam hogy igy a közöny menő lenne, max a divat depresszióval.


Nekem az a velemeny arrol ha ugy erzel hogy folyton stressz alatt vagy. Ha kronikus stresszelsz ( nem tudatosan) eltompul kicsit minden, nem tudsz megfelelően reagálni az eseményekre, ha erre gondoltál.

2023. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen igen pontosan erre sajnos.
2023. jún. 19. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #8 írta, a krónikus stressz okozhat ilyet. Vagy egyébként krónikus fáradtság, kiégés. Depresszió is lehet a tünet hátterében. Ilyenkor az ember nem feltétlenül érez mély szomorúságot, letörtséget, kilátástalanságot, hanem mintegy eltávolodik az érzéseitől. Nem képes boldogságot átélni és a többi érzései, érzelmei is eltompulnak.

De az is lehet, hogy a kamszkor-kora ifjúkor határán történő idegrendszeri változásokhoz kapcsolódó átmeneti jelenségről van szó.


Ha ez hosszabb ideje fennáll, illetve úgy érzed, hogy problémát jelent számodra, akkor érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy mi okozza.

2023. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!