Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek ezzel? Teljesen...

Mit kezdjek ezzel? Teljesen szétesve érzem magam.

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon szorongó tipus voltam, még a semmitől is hetekig tudtam félni és szorongani. Ez egy ideje elmúlt és nagyon felszabadultnak éreztem magam, de egyre jobban kezdenek visszajönni ezek a dolgok. A legrosszabb, hogy olyan "semmiségek" miatt szorongok, érzem magam fizikailag rosszul, amit mások teljesen elengednek, leszarnak. A minap is például összevesztem az albérletem tulajával, ez egy kertesház melynek az emeletét bérlem én, a tulaj pedig alattam lakik. Kellemetlenséget okozott nekem egy szoba felújítása során ezért egy egyszerű kéréssel fordultam hozzá, hogy legközelebb szóljon ilyenek előtt, mert egy két dolog az én kertemben szenvedte a kárát. Ebből lett egy nagy veszekedés, szerinte ezzel én lebasztam őt és megaláztam, majd fél órán keresztül hallgattam, hogy én okosabbnak hiszem magam mint valójában vagyok, majd megfenyegetett, hogy vele nem jó rosszban lenni, mert vannak kapcsolatai és tönkre tudja tenni az életem. Számtalanszor bocsánatot kértem akkor is illetve igazat adtam neki, csak hogy ne haragudjon rám, de nagyon félek. Azóta folyamatosan csak erre gondolok és egész nap szorongok, rosszul érzem magam, nem tudom semivel sem elterelni a figyelmem. Nem is igazán kapcsolódik talán a kérdéshez ez a történet, nem nagyon tudok koncentrálni sem, elnézést ha fura lett, de fogalmam sincs mit tegyek ezekkel a dolgokkal. Sajnos egy egyszerű ismerőssel való veszekedés is teljesen ki tud készíteni néha és azt érzem már örökre gyűlölni fog az illető. Pszichológust már kerestem, de még nem volt lelki erőm felvenni vele a kapcsolatot.

2023. jún. 19. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A sajàt magad érdekében jó lenne, ha felállítanàd a hatàraidat. Nyilván ebben a vilàgban bárki bármit mond, néha szemét hunyunk dolgok felett. Például simán leléphetnél onnan gondolom, ha az anyagiak nem jelentenének gondot.


(Mondjuk azért ez, egy jóérzésű embernek sem esne jól.


"Megfenyegetett, hogy vele nem jó rosszban lenni, mert vannak kapcsolatai és tönkre tudja tenni az életem." )

2023. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze egyébként az lenne a legjobb ha elköltöznék innen, szerintem sokmindent megoldana, dolgozok is ezen, de nagyon zavaró számomra, hogy lényegében egy senki miatt kell napokig rosszul éreznem magam. Köszi a válaszod! :)
2023. jún. 19. 23:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Keressél egy màsik albérletet mihamarabb. Pròbàlj a szabadidôdben kikapcsolòdni, sportolni, vagy kiràndulni. Szedjél B vitamin forte komplexumot. Erôsiti az idegeidet, hogy jobban tudjak elviselni az ilyen kellemetlen helyzeteket. Naponta 1 szem reggel. Meg fogod làtni kb 2 hét utàn, hogy jobb lesz a közérzeted.
2023. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Kiprobálom
2023. szept. 4. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!