Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ennyire agyilag...

Miért lettem ennyire agyilag ny*morék? Mi bajom lett?

Figyelt kérdés
Mi történt velem 25 éves létemre? Miért lettem ennyire agyilag ny*morék? Édesanyám mondta, hogy visszamondtam egy munkát, amire nem is emlékszek. Hogy lehetek ennyire feledékeny? Mi bajom lett?

2023. jún. 19. 14:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#6 az orvos nem csak pszichiátert jelent a mentális részlegen sem. Ha valaki feledékeny és ezt már kórosnak érzi, annak számtalan testi oka lehet, pl akár rossz vérkeringés, aminek semmi köze a pszichiátriához. Márpedig ő kórosnak érzi, nyilván ezért írta ki a kérdést.
2023. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én agyammal, a glutén művelt érdekes dolgokat.
2023. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elsőre háziorvos, utána nyomás a belgyógyászatra + vérkép-vizelet, és ha minden más szervi probléma kizárva, akkor pszichiátria. Pajzsmirigy is okozhat érdekes dolgokat kognitív szinten is.

Amúgy a rosszul működő agyi kémia mindenféle tüneteket képes produkálni. Még szomorúnak sem kell lenni ahhoz, hogy depressziós legyen valaki. A major depresszió sokkal több mint affektív zavar. A betegségek egy jó része (~40%) genetikai eredetű, és teljesen függetlenül a környezettől is kialakul. Aki nem rendelkezik az adott génállománnyal, annál alapjáraton sokkalta kisebb a depresszió kialakulásának esélye.

A személyiségzavarokra igaz az, hogy nem értelmes a gyógyszer szedése (kivéve a borderline zavart) mert ott nem a szervezettel van a baj, hanem az ember személyisége kóros. A klinikai depressziót viszont gyógyszerrel kell kezelni. Nem idióták az orvosok. Ha írnak gyógyszert, akkor azt okkal teszik. Meg kell kérdezni, hogy a terápiának lenne-e értelme.

2023. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!