Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám magam leszoktatni...

Hogy tudnám magam leszoktatni a beöntésről?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, furcsa téma. És tudom, hogy ez részemről nem normális.

A lényeg, gyerekkoromban kaptam többször beöntést, mert nagyon szorulásos voltam. És mindig utáltam, kiskoromban sírtam is közben, annyira gyűlöltem. Magát az eljárást meg az egész helyzetet. Most viszont nem lenne rá egészségügyileg szükségem, mégis rendszeresen csinálom magamnak. Egyszerűen szeretem az érzést, ahogy bemegy a víz, feszíti a hasamat. Meg kiengedni is szeretem. Jó érzés, ahogy megkönnyebbülök, kifolyik belőlem. Azt is szeretem, ha közben görcsöl a hasam. Nem. tudom megindokolni, hogy miért, egyszerűen jó érzés.

Próbáltam már tudatosan visszafogni magam. De ha pár napig nem csinálom, folyton eszembe jut és hiányzik az érzés. Muszáj megcsinálnom.

Erről hogy tudnék leszokni? Orvoshoz, vagy pszichológushoz kellene fordulnom? A pszichológus hogy működik? Lehet közvetlenül hozzá is menni? Vagy háziorvos és ő utal tovább?


2023. jún. 20. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet közvetlenül hozzá. Akár a lakóhelyed csoportjaiban anonim is tudsz keresni, hogy ajánljanak. Lesz dolgotok bőven.
2023. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uh, nem gondoltam, hogy ez ilyen súlyos. Mit értesz az alatt, hogy a "lakóhelyem csoportjai"?
2023. jún. 20. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Facebookon például. Vagy akár itt is.

Ha mondjuk soproni vagy, biztosan vannak soproni csoportok. Oda kiírni anonim.

2023. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, oké. :)
2023. jún. 20. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább pszichológus. Amúgy mást is izgatnak az anális dolgok.
2023. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Egy időben én is csináltam,de nálam nem okozott ilyen függőséget.Akkor minden nap,most már csak néha.Nekem is jó érzés,szerintem nincs azzal baj. Eleinte hagyj ki egy napot,majd többet.L.
2023. jún. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért nem minden nap csinálom. Heti 2-3 alkalommal. Ha egy hetet kihagyok, már nagyon hiányzik.
2023. jún. 21. 07:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Férfiként (hetero!) én is szoktam magamnak, heti pár alkalommal. Ahogy a kérdező írja, fizikailag és lelkileg is jó érzés teljesen megkönnyebbülni. Igen, tudom, túlzásba vitele káros.


Egyszerűbben jobban érzem fizikailag is magam, ha csinálom, utána, jópár napig. Volt, hogy nem csináltam hónapokig, más volt a közérzetem.

2023. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minek leszokni? csak ne vidd túlzásba. Én is csinálom hetente és havonta is.
2023. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!