Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiás személyek...

Szociális fóbiás személyek lehetnek introvertáltak és extrovertáltak? Ha én pl. intró vagyok és elmúlik a szoc.fóbia, miben lesz változás? Nem leszek zárkózott, félénk?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még intró maradsz, annyi hogy nem azért nem fogsz kimozdulni mert szorongsz az emberektől, hanem csak úgy, mert nem lesz kedved, elleszel magadba. (ettől függetlenül lehet tenni azért hogy jobban nyiss, de belül az alapszemélyisége mindenkinek megvan hogy intro vagy extro).
2023. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aki alapból extro de jön hozzá egy szocfóbia és az elmúlik, akkor előjön az extro énje újra. De intró az intró marad, csak már mer kilépni( max ne makar)
2023. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szocfóbiás mindenhogy lehetsz. Elég jól meg kell szégyeníteni nyílvánosan és pártfogók nélkül hagyni, csinálni addig amíg ki nem alakul a fóbia.


Ha introveltált vagy, de nem vagy szocfóbiás, akkor nem fogsz félni a szociális érintkezéstől, viszont annyira kívánni sem fogod, a magadban végzett tevékenységeket fogod jobban kedvelni.

2023. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3# Köszönöm, az elsőt mondatot nem tudom értelmezni.
2023. jún. 21. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Probalj visszaemlekezni, milyen voltal a szocfobia elott akar gyerekkent. Ez nekem sokat segitett realisan látni magam, pl voltak olyan helyzetek elotte is, amikor minimalisan szorongtam vagy inkabb izgultam, de nem gatolt meg semmiben, gyakran kileptem a komfortzonambol. Tudtam és akartam emberek koze jarni,nem rettegtem, ugyanakkor nyilvan soha nem voltam egy laza, cserfes valaki, könnyen befeszultem idegen tarsasagban mindig. Ezt egyébként eleve nehezen fogadtam el magamban.

En sem jottem meg ki ebbol a pusztulatos helyzetből, de mar voltak jobb idoszakaim, amikor pont olyan voltam, mint regen.

2023. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"3# Köszönöm, az elsőt mondatot nem tudom értelmezni."


Arra akartam utalni, hogy introvertált és extrovertált személyeknél is kifejlődhet szoc.fóbia.


De most látom, hogy rosszul értelmeztem a kérdésed.


Ha valaki szoc.fóbiás, akkor max. egy szűk bizalmi körben tud extrovertáltként működni.


Ha meg egy extrovertált szocfóbiássá válik, akkor az inspirálhatja őt az introvertált vonások kifejlesztésére.


De ezeket én csak úgy gondolom. Nem végeztem kutatásokat.

2023. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5# Nem emlékszek pontosan. De akkor is félénk voltam,ha *keményebbiket* fiúk voltak nem játszottam velük.
2023. jún. 23. 09:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy számomra idegennel gyerekkel játszottam rokoni körben.
2023. jún. 23. 09:31
 9/9 anonim válasza:
Ha valaki szégyellős, gátlásos volt gyerekként és felnőttként ha elmúlik a szociális fóbiája akkor milyen személyisége jön vissza?
2023. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!