Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavar?

Személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Egy évig voltunk együtt a párommal. Az eleje mesébe illő volt. Hatalmas virágcsokrok, udvarlás. Nagyon gyors volt az udvarlás tempója, ami gyors szerelmi vallomásban mutatkozott meg, hamar összeköltöztünk. Ahogy elkezdtünk együtt élni egyre inkább olyan érzésem lett, mintha két különböző emberrel élnék együtt. Tudom, hogy minden embernek több oldala van, de nála nagyon éles volt a kontraszt. Bizonyos időszakokban harsány volt, rengetegszer nézegette magát a tükörben, igényelte a figyelmet, domináns volt és mindennek úgy kellett lennie, ahogy ő gondolta, kontrolláló volt, feltűnő ruhákban járt és folyton magáról beszélt,szexuálisan túlfűtött volt, mindenen felhúzta magát, hirtelen haragú volt. Máskor csendben elvonult, nem akart közeledni, kapcsolódni senkihez, céltalan volt és depresszív, az életet értelmetlennek látta. Csak a természetbe vágyott, az emberektől távol, vonzódott a természetfeletti erőkhöz.

Szerettem Őt, de egy idő után nem bírtam elviselni ezeket az éles váltásokat és azt, ahogy velem bánt, hogy irányítani próbált így elhagytam. Ugyanakkor érzelmileg még mindig kötődöm hozzá, így nagyon megszenvedem a szakítást. Szeretném megérteni azokat a sokszor szürreálisnak tűnő dolgokat, amik a kapcsolatban történtek.

A kérdéseim:

1., Szerintetek a leírtak alapján személyiségzavara lehetett? (Nárcisztikus, skizoid stb.)?

2., Mi segtheti egy ilyen jellegű párkapcsolat meggyászolását, feldolgozását? Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Már nem tartjuk a kapcsolatot, mindenhonnan levan tiltva, de személyesen próbál néha megkeresni...



2023. jún. 24. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Bipoláris depresszió. (Már így látatlanban, 10 sorból ítélve.) De nárcisztikus is lehet attól függetlenül. A személyes megkeresésnek se adj semmilyen teret az egymondatos Takarodj, mert rendőrt hívok!-on kívül. Neked fog sikerülni megszabadulni tőle, mert nagyon tudatosan mindent megteszel ennek érdekében.
2023. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha te nem dolgoztad fel a szakítást és ő sem, hiszen keres, akkor szerintem beszélnetek kellene. Az emberek nagyobbik részének vannak kisebb-nagyobb lelki/pszichés gondjai, ez a skatulyázás egyedül a kezelés szempontjából releváns, kapcsolati oldalról a konkrét konfliktusaitokat kellene/kellett volna megoldani. Ez a feldolgozás és a tovább lépés alapja, akár együtt folytatjátok, akár külön az utatokat.
2023. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A konkrét konfliktus az, hogy az illető elviselhetetlen! Nem pedig "kisebb-nagyobb pszichés gondjai vannak, mint mindenkinek." Ezt nem a partnerének kell megoldani, hanem a pszichiáternek, már amennyire sikerül. A partnernek az a megoldás, ha minél messzebb kerül tőle. Nem feladata egy mentális beteget megmenteni.
2023. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"érzelmileg még mindig kötődöm hozzá"

Én nem így írok egy elviselhetetlen emberről. Nem kell megmentenie az exét, de az sem mentes a pszichés gondoktól, aki ennyire vonzódik ehhez. Akkor meg mégis milyen alapon ítéli el?

2023. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
A két pszichés gondot nem lehet egy napon említeni! Egy tejútrendszerben sem! Mellesleg elég sajátos gondolkodásmód, hogy bárki, aki nem tökéletes ne ítélhetne el másokat! Hát majd te se ítéld el a lakásodban éjjel rádtörő fegyveres támadót, mert te meg nem mosogattad el a vacsoraedényt!
2023. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem elítélni szeretném a viselkedése miatt, hanem megérteni. Hátha így könnyebben feldolgozom a történteket, ha megértem. Nem állítom, hogy jelenleg jó állapotban lennék, de a korábbi kapcsolataimra nem volt jellemző ez a fajta párkapcsolati dinamika, ami mellette idővel kibontakozott. Tudom, hogy erre pontos választ csak ő tudna adni mi miért történt. Ugyanakkor nem tartom jó ötletnek újra felvenni vele a kapcsolatot, mert a kapcsolat alatt többször volt dühös és agresszív, ha valami nem úgy alakult, ahogy ő azt előre eltervezte. Csak tanácsot szeretnék kérni, hogy aki eseetleg volt hasonló helyzetben, neki mi segített, mitől lett könnyebb a szakítás után.
2023. jún. 24. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod megérteni őt. Megfelelő önismerettel és magaddal szembeni őszinteséggel elérheted, hogy megértsed azt, hogy te miért kerültél ebbe bele. Az, hogy az eleje gyors és mesébe illő volt, arra húz, hogy a párod akkor nem megismerni próbált, hanem idealizált. Neked ez nem volt gyanús, hanem éppen tetszett. Talán félsz attól, ha valaki mélyebben megismer?
2023. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én saját tapasztalatból mondom….(Ő egy borderline személyiségzavaros lány)

Sablonosan fog hangzani, amit mondok, de csak az idő segít majd. De hidd el az segít.

2023. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!