Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy mentális...

Létezik olyan, hogy mentális kiégés?

Figyelt kérdés
Édesanyám Organikus hallucinózisban szenved. Kezelték is vele pszichiátrián még 2022 decemberében. Azóta Ripedont írtak fel neki. De most már napok óta újra hallucinál, és azóta hallucinációval, óránként zaklat. Például: Elviszik őt az UFOK, vagy a google-ban szürőt ültettek és a google szűrője megfigyeli őt / a google kukkólja. Akkor még van az hogy azzal jön hogy a jehova tanúi ki akarják őt (édesanyámat) teríteni a Római katolikus vallásából. Vagy hogy neki nincsennek meg a keresztelkedéséről a papírja és most mi lesz vele? És ezt óránként, vagy fél óránként, vagy néha két óránként újra és újra kezdi. És mind ezt zaklató / molesztáló stílusban. És ez már legalább 7 hónapja megy. Jár pszichiátriai kontrolokra, de a pszichiáter gyógyszer fel íratáson kívül nem csinál semmit. És mivel zaklató / molesztáló stílusban túl gyakran meg csinálja, így úgy érzem, hogy mentálisan én magam is kiégtem. Egyszerűen már nem bírom tovább. És amikor ezeket mondja / csinálja látszik rajta, hogy zavart tudatú. Hívtam már a mentőket is, de nem jöttek ki mert nem sürgős eset. Az orvosi ügyelettel hasonló a szitu, nem sürgős eset szerintük. Igy végleg magamra maradtam! És nem tudom mi tévő legyek? Csak azt tudom, hogy már én magam is az idegösszeomlás szélén állok. Mivel zaklató / molesztáló stílusban produkálja magát. Ami számomra egyre terheseb, és aggasztóbb. Félek, hogy igy könnyen én is a pszichiátrián kötök majd ki. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni zaklató, és molesztáló stílusú hallucinációi miatt. Tudom, hogy ez nála betegség. De én viszont nem vagyok pszichiáter. És hiába jár a pszichiátriára nem történik semmi. Mi tévő legyek? Mert már tényleg úgy érzem magam mintha mentálisan én is kiégtem volna. Kihez fordulhatnék? Mit tennétek az én helyemben?

2023. jún. 25. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Számold már össze hányszor írtad le hogy "zaklató, molesztáló stílusban", szerinted a hozzám hasonló ügyeletes műtőorvosok gyenge felsogásúak hogy 100-szor meg kell ismételni valamit?


Másfelől ez még csak nem is súlyos probléma mert csak ismételgeti a baromságát semmi közveszélyeset nem csinál... igen alacsony problémamegoldó készséggel és gyenge idegrendszerrel kell rendelkezni ha egy ilyet nem tudsz kezelni / tolerálni.


A megoldás tekintetében én vagy figyelmen kívül hagynám, esetleg elzárnám magamat a házrészben ha pihenni akarnék vagy elköltöznék, ennyi.

2023. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerezd meg a pszichiáter számát és irányíttasd át a hívásokat.
2023. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Egyértelműen nem működik a risperidon nála. Próbálni kell másik gyógyszert. Ez sajnos ilyen játék. És igen, létezik a mentális kiégés.
2023. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!